شرایط گارانتی


 

آئین نامه گارانتی محصولات-کمباین و بیلر
 
شرکت کمباین سازی ایران علیرغم رعایت کلیه اصول کیفی در تولید، از آنجا که جلب رضایت مشتریان را در زمره مهمترین اهداف خود قرار داده است، برای رفع اشکالات احتمالی، محصولات خود را مطابق شرایط ذیل گارانتی می نماید:

الف- موتور, گیربکس, فاینال درایو و سیستم هیدرولیک کمباین به مدت 1200 ساعت یا یکسال (هر کدام زودتر فرا رسد) مشمول گارانتی می باشد.

ب- قطعات برقی از قبیل استارت, دینام, سوئیچ, آمپر و پمپ برقی و ... مشمول گارانتی نمی باشد, مگر اینکه ایراد در ساعات اولیه شروع به کار دستگاه اتفاق افتاده باشد.

ج- قطعاتی که در حین برداشت, با محصول در تماس هستند, شامل گارانتی نمی باشند مگر در شرایطی که ایراد ساخت و یا ایراد مونتاژی داشته باشند.

د- قطعات چدنی شامل (پولیها, چرخ دنده ها و ...) در صورتی که ایراد ساخت داشته باشند شامل گارانتی می باشند.

ه- قطعات مصرفی از قبیل: فیلترها, بلبرینگها, یاتاقانهای پلاستیکی, دو شاخه و تیغ اره, یاتاقانهای آلومینیومی, تسمه ها, شیلنگها و لوله ها, سیبکها, صفحه کلاچ و لنت های ترمز, اتصالات برقی, فیوزها, رله ها, کلیه کاورها و کلیه لاستیکهای آببندی مشمول گارانتی نمی باشند.

و- رینگ چرخهای عقب و جلو در صورتی که ایراد ساخت از قبیل تابیدگی داشته باشند شامل گارانتی می باشد.

تبصره 1: کلیه ایراداتی که ناشی از عدم استفاده صحیح و عدم اعمال تنظیمات لازم باشد شامل گارانتی نمی باشد.

تبصره 2: کلیه قطعات و یا مجموعه هایی که مورد تعمیر قرار می گیرند بمدت 120 ساعت پس از انجام تعمیرات ، مشمول گارانتی می باشند.

 
آئین نامه گارانتی-سیستمهای آبیاری
 

شرکت کمباین سازی ایران علیرغم رعایت کلیه اصول کیفی و اطمینان از کارائی محصولات خود, از آنجا که جلب رضایت مشتریان را در زمره مهمترین اهداف خود قرار داده است برای رفع اشکالات احتمالی, دستگاههای آبیاری سنتر پیوت مدل western را مطابق شرایط ذیل گارانتی می نماید:

الف- هر گونه خرابی یا اشکال در قطعات و مجموعه های الکتریکی و مکانیکی از قبیل الکترو موتور, گیربکس, تاور باکس و تابلو برق به مدت 2 سال یا 2000 ساعت (هر کدام که زودتر فرا رسد) از تاریخ تحویل دستگاه مشمول گارانتی می باشد.

ب- هر گونه خرابی یا اشکال در لوله های دو جداره در طول 10 سال از تاریخ تحویل دستگاه مشمول گارانتی می باشد.

ج- تعویض قطعات مشمول گارانتی و راه اندازی دستگاه در محل مزرعه به صورت رایگان می باشد.

د- تشخیص ارائه گارانتی منوط به نظریه کارشناس شرکت ,تائید کنترل کیفیت و معاونت بازرگانی می باشد. هر گاه بنا به نظر کارشناس شرکت, علت اصلی خرابی, نوسانات منبع برق دستگاه, استفاده ناصحیح و عدم مهارت کافی مالک دستگاه در کاربرد و اپراتوری, تشخیص داده شود, تمامی هزینه ها بر عهده مالک دستگاه خواهد بود.

ه- تعویض قطعات فقط در صورت عودت قطعه معیوب امکان پذیر خواهد بود.

و- هنگام ارائه گارانتی لازم است فرم مخصوص ارائه گارانتی در سه نسخه تکمیل گردد.

 

رویه اعطای گارانتی محصولات در شرکت کمباین سازی ایران

 

1- اعطای گارانتی در محل شرکت:

مشتری با مراجعه به شرکت، قطعات معیوب را تحویل داده و قطعات مذکور توسط کارشناسان تعمیرگاه مرکزی و کنترل کیفیت مورد بازرسی قرار گرفته و قطعاتی که شامل گارانتی می شوند در فرم مخصوص ارائه گارانتی ثبت شده و پس از تأیید توسط خدمات پس از فروش, مدیر فروش و خدمات پس از فروش و مدیر کنترل کیفیت، مشتری می تواند قطعات را به صورت گارانتی از قسمت فروش یدکی تحویل بگیرد.

2- اعطای گارانتی توسط گروه سرویس سیار:

اکیپ سرویس سیار پس از ارائه سرویس به دستگاه به بررسی قطعات معیوب پرداخته و چنانچه قطعات مشمول گارانتی را به همراه خود داشته باشند قطعات معیوب را تحویل گرفته و اقدام به ارائه گارانتی به مشتری می نمایند. در غیر این صورت مشتری میتواند حداکثر پس از گذشت دو ماه از تاریخ بازدید با مراجعه به شرکت و عودت قطعات معیوب, گارانتی قطعات خود را تحویل بگیرد.

3- اعطای گارانتی توسط نمایندگی:

مشتری با مراجعه به نمایندگیهای مجاز در سراسر کشور علاوه بر تحویل قطعات معیوب به نمایندگی بایستی مبلغی معادل ارزش ریالی قطعات را به نمایندگی پرداخت نماید. پس از ارسال قطعات معیوب به شرکت و تأیید موارد مشمول گارانتی بر اساس
آئین نامه, نمایندگی وجه اخذ شده بابت قطعات مشمول گارانتی را به مشتری مسترد نموده و قطعات مذکور به حساب بستانکاری نمایندگی منظور می شود.

4- اعطای گارانتی به صورتهای خاص:

4-1- ارسال فاکتور هزینه ها به شرکت:

چنانچه در موارد خاص، شرایط جهت اعزام اکیپ سرویس سیار مهیا نباشد و یا مشتری به نمایندگی مجاز دسترسی نداشته باشد، مشتری طی هماهنگی با شرکت می تواند از سرویسکاران آزاد منطقه خدمات گرفته و فاکتور هزینه های انجام شده به شرکت ارسال نماید و هزینه ها بر طبق آئین نامه گارانتی و تعرفه های شرکت به حساب شخصی مالک واریز می گردد.

4-2- هماهنگی با نمایندگی منطقه جهت اعزام سرویسکار و انجام امور گارانتی و ارسال فاکتور هزینه ها به شرکت.

تبصره: در موارد1-4 و 2-4 اقدام جهت فاکتور های ارائه شده، پس از تحویل قطعات صورت می گیرد.

5- تعیین تکلیف قطعات مشمول گارانتی:

5-1- قطعاتی که سازنده ضمانت آنها را بر عهده گرفته است به صورت هفتگی تحویل انبار دریافت کالا به عنوان کالای نامنطبق گردد. (در واقع طی حواله ای لیست فوق داخل موجودی انبار قرار بگیرد تا پس از عودت به سازنده قطعه سالم از وی تحویل گرفته شود)

5-2- قطعات معیوبی که بدون گارانتی تأمین شده اند, به انبار ضایعات منتقل شود.

تبصره: جهت ارائه رویه گارانتی و جلب رضایت مشتریان، واحد خرید داخلی پس از اخذ قرارداد, علاوه بر لیست قطعاتی که تأمین کننده، گارانتی آن را بر عهده گرفته است, شرایط گارانتی شرکت سازنده را به واحد خدمات پس از فروش اعلام می نماید و نیز هر گونه تغییرات در قراردادها که در ارتباط با اعطای گارانتی می باشد به اطلاع واحد فروش و خدمات پس از فروش برساند.

 
آئین نامه گارانتی-محصولات صادراتی
 

شرکت کمباین سازی ایران علیرغم رعایت کلیه اصول کیفی در تولید، از آنجا که جلب رضایت مشتریان را در زمره مهمترین اهداف خود قرار داده است، برای رفع اشکالات احتمالی، محصولات خود را مطابق شرایط ذیل گارانتی می نماید:

الف- هر گونه خرابی یا اشکال در محصول نو در طول 12 ماه یا 1200 ساعت کار (هر کدام که زودتر فرا رسد) از تاریخ تحویل محصول، در صورت پیشنهاد نمایندگی کشور مربوطه و نظر کارشناسان و تأیید مدیرفروش و خدمات پس از فروش مشمول گارانتی می باشد.

ب- قطعات مصرفی (استهلاک پذیر) نظیر تسمه, بلبرینگ, زنجیر, تیغه برش, سیبکها و کلیه جنت ها, بوشهای لاستیکی, یاتاقانهای آلومینیومی, کلیه فیلترها و ... به علت دارا بودن عمر مفید و ساعت کارکرد مشخص, در صورت خرابی پیش از موعد و تأیید کارشناسان شرکت, مشمول گارانتی خواهند بود.

ج- هیچ یک از قطعات برقی از جمله استارت, دینام, سوئیچ, آمپر و پمپ برقی گازوئیل, چراغها و سیم کشی ها شامل گارانتی نمیگردند زیرا عمر مفید آنها با نحوه استفاده و نگهداری توسط مالک ارتباط مستقیم دارد.

د- هر قطعه در طول مدت مقرر فقط یک بار مشمول گارانتی می گردد.

ه- هر گاه در مورد ایراد پیش آمده, بنا به نظر کارشناسان شرکت, علت اصلی خرابی, استفاده ناصحیح و عدم مهارت کافی مالک دستگاه تشخیص داده شود, مورد از شرایط گارانتی خارج می گردد.

ج- در صورت استفاده از قطعات غیر استاندارد، مورد از شرایط گارانتی خارج خواهد شد.

د- در صورت عدم انجام به موقع سرویسهای دوره ای، محصول از شرایط گارانتی خارج می گردد.

و- در صورت انجام هر گونه تغییر و یا تعمیر سیستمهای محصول بدون هماهنگی با شرکت، محصول از شرایط گارانتی خارج میگردد.

 
  رویه اعطای گارانتی به محصولات صادراتی شرکت کمباین سازی ایران
 

1- مراجعه مشتری به نمایندگی مجاز شرکت در کشور مربوطه (در صورت وجود) و تحویل داغی به نمایندگی.

2- ارسال فرم گارانتی تکمیل شده توسط نمایندگی به واحد خدمات پس از فروش شرکت و نگهداری قطعات داغی تا روشن شدن وضعیت گارانتی آنها.

3- بررسی فرم درخواست گارانتی توسط رئیس خدمات پس از فروش و کارشناسان واحد.

4- در صورت شامل گارانتی شدن, ارسال قطعه مربوطه توسط شرکت به نمایندگی یا طرف قرارداد در کشور مربوطه به علاوه 20 درصد عوارض به حساب نمایندگی.

5- مشخصات لازم توسط نماینده در فرم درخواست گارانتی ثبت شده و یک نسخه از آن به عنوان رسید تحویل مشتری می گردد.

6- در صورت نیاز فوری به قطعه خاص تا نهایی شدن وضعیت گارانتی مورد, نمایندگی می تواند قطعه را با اخذ وجه تحویل مشتری نماید و در صورت گارانتی بودن قطعه، وجه مشتری را مسترد نماید.

 
 
 
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد