معرفی شرکت


شرکت کارخانجات بنای سبک قدس رضوی به عنوان نخستین تولید کننده بلوکهای هوادار اتوکلاو شده درکشور فعالیت خود را در سال 1353 با نام تجاری هبلکس آغاز و در سال 1367 با هدف صرف در آمدهای آن در امور خیریه توسط مرحوم بجستانی مقدم وقف آستان قدس رضوی گردید. بنای سبک تا سال 1389 با یک خط تولید و از آن سال به بعد در دو خط تولید مجزا با ظرفیت اسمی تولید روزانه هزار متر مکعب محصولات خود را به منظور عرضه مصالح ساختمانی نوین و کارا منطبق با مبحث 18 و 19 مقررات ملی ساختمان در سایزها و اندازه های مختلف به مهندسان و انبوه سازان سراسر کشور ارائه می دهد.

تمایز هبلکس نسبت به دیگر محصولات مشابه از جمله سبکی، عایق صوت و دما، مقاومت در برابر آتش و ... عواملی به حساب آمدند که به سبب آن هبلکس به عنوان محصولی سبز در جهان شناخته شده و به تبع آن بازار هدف بنای سبک نیز بزرگتر و صادرات آن به کشورهای همسایه خصوصاً انبوه سازان شهرهای بزرگ کشور عراق افزایش داده شود.

مقایسه قیمت های تمام شده بنایی با بلوک هبلکس و آجر نشان می دهد که هر متر مربع از دیوار هبلکس به ضخامت 1 سانتی متر 25 درصد و دیوار هبلکس به ضخامت 20 سانتی متر 30 درصد از دیوار مشابه آجری ارزان تر است.

تنها ماده وارداتی ساخت بلوک های گازی که سبب وابستگی این صنعت به کشور های غربی شده بود، عامل حباب زای آن (خمیر آلومینیوم) بوده که در سال گذشته دانش تولید این ماده مهم در شرکت کارخانجات بنای سبک قدس رضوی بدست آمده و ثبت ملی شده است.

تهیه lay out تولید، نصب نوار نقاله های مربوطه و آؤایش متناسب تولید، نصب دستگاه بسته بندی خمیر آلومینیوم، خرید و نصب تجهیزات مورد نیاز جهت خردکردن شمش و ... از جمله اقداماتی است که تکمیل خط تولید خمیر از مرحله آزمایشی به مرحله صنعتی انجام شده است.

خط تولید خمیر آلومینیوم در بهمن ماه سال گذشته با حضور جمع کثیری از خبرنگاران، مسئولان استانی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی رونمائی شد و هم اکنون با تولید روزانه 300 کیلو گرم خمیر در یک شیفت در حال تکمیل این فرآیند و تامین صدر صدی نیاز داخلی کشور هستیم.

فرهنگ سازی در خصوص استفاده از بلوک های هبلکس در صنعت نوین ساختمان، افزایش سهم بازار و تولید محصولات جدید را از جمله اهدافی می توان نام برد که کارشناسان بنای سبک در سال گذشته جهت دستیابی هر چه سریع تر آن برنامه ریزی و مقدمات آن را به وجود آوردند که خوشبختانه از این بین راه اندازی خط تولید اسلب (slab) و پوکه صنعتی در دو ماهه ابتدایی سال با حضور دکتر نقوی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی رونمایی شد. اصلاح ستون های سوله و راه اندازی جرثقیل های سقفی مربوطه، راه اندازی دستگاه میلگرد صاف کن، ساخت دستگاه رول بازکن میلگرد توسط کارخانه، راه اندازی سیستم plc دستگاه نقطه جوش اتوماتیک و ... از جمله اقداماتی است که جهت تولید انبوه اسلب در سالجاری انجام شده است.

همچنین طی ماه های آتی محصولات جدیدی همچون چسب بلوک، ملات خشک آماده و ماسه سیلیسی از سوی کارخانجات بنای سبک به تولید انبوه خواهد رسید.

اخذ گواهینامه های iso 14001:2013، iso 9001:2008، ohsas 18001:2007، اخذ گواهینامه فنی از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، انتخاب بنای سبک به عنوان به عنوان واحد نمونه کارآفرین در سال 90 و کسب لوح افتخار واحد نمونه در سال های 87 و 88 از جمله دستاوردهای این مجموعه در طول دوران فعالیت به حساب می آید.

ساخت بخش های بسیاری از ساختمان های مسکونی شهر سلیمانیه عراق، دانشکده های دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور، بیمارستان میلاد، هایپر استار، برج های آتی ساز، دانشگاه صنعتی شریف و ... بخش کوچی از دفتر افتخارات بنای سبک به حساب می آید.

طبق برنامه ریزی به عمل آمده در سال گذشته، خوشبختانه فروش شرکت نسبت به سال گذشته 364% افزایش و ان شاء الله تا ماههای آینده این مقدار افزایش چشم گیری تری خواهد داشت.

.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد