معرفی شرکت


تاریخچه :

حسب تائید وتصویب مقام منیع تولیت عظمای آستان قدس رضوی طی نامه شماره 8915/100 مورخ 20/7/1373 واحد مستقلی به نام « موسسه موقوفات وکشاورزی جنوب خراسان » واحد فوق ایجاد و فعالیت خود را تحت اداره هیئت عامل منتخب قائم مقام محترم تولیت عظمای آستان قدس رضوی  از تاریخ 28/8/1373 آغاز کرده است .

در تاریخ 10/10/1375 موسسه تحت شماره 515 در اداره ثبت شرکتها ومالکیت صنعتی مشهد بنام موسسه موقوفات وکشاورزی جنوب خراسان به ثبت رسیده است 0

فعالیت اصلی موسسه :

فعالیت موسسه طبق اساسنامه عبارت از اداره ، حفاظت وصیانت از اراضی و رقبات موقوفه واجرای نیات واقفین وانجام عملیات کشاورزی و دامپروری و ایجاد صنایع وکارخانجات تبدیل فرآورده های کشاورزی و دامی است که در جهت تأمین اهداف فوق می تواند به انجام امور زیر بپردازد.

1.       کاشت محصولات زراعی ( صنعتی ، علوفه ای ، غلات و ... )  و فعالیتهای دامداری و دامپروری مرتع داری - کاشت و اصلاح مراتع آبخیز داری ) ، جنگل کاری و بهره برداری از جنگلها ، تهیه و تولید بذر اصلاح شده .

2.       پرورش و نگهداری طیور ، آبزیان ، فعالیتهای زنبور داری و پروروش کرم ابریشم .

3.       ایجاد باغات پرورش گل ، درختکاری اعم از مثمر یا غیر مثمر .

4.       ایجاد صنایع غذایی و صنایع دستی روستایی وابسته به امور کشاورزی و دامی و تبدیل فراورده های خام تولیدی و کشاورزی و دامی به مواد قابل مصرف .

5.       ایجاد سردخانه کشتارگاه ، سیلو ،کارخانجات تهیه خوراک دام و طیور و صنایع بسته بندی و هرگونه فعالیت دیگری که به منظور کسب درآمد بیشتر موسسه توجیه داشته باشد .

6.       خرید و فروش ، صادرات و واردات محصولات کشاورزی و دامی و کلیه کالاها و ماشین آلات و ادوات کشاورزی و سیستم آبیاری مرتبط با قعالیت موسسه از طریق انجام معاملات داخلی و خارجی .

7.       استفاده از تکنولوژی پیشرفته جهانی به منظور تحقق اهداف موسسه .

8.       خرید و اجاره اراضی کشاوزی و مرتعی و تاسیسات مربوطه ، حفر چاههای عمیق و نیمه عمیق و احیای قنوات ، احداث کانال های آبیاری و ایجاد بندهای خاکی و امکان واگذاری آب و ارضی و املاک موقوفه به صورت استیجاری

9.       انجام کلیه امور بانکی مرتبط با فعالیتهای سازمان و استفاده از تسهیدلات مالی سایر موسسات

10.   خرید و اجاره اراضی کشاورزی و مرتعی و تأسیسات مربوطه . حفر چاههای عمیق و نیمه عمیق و احیاء قنوات ، احداث کانال های آبیاری و ایجاد بندهای خاکی و امکان واگذاری آب و اراضی و املاک موقوفه به صورت استیجاری .

11.   انجام کلیه امور بانکی مرتبط با فعالیتهای سازمان و استفاده از تسهیلات مالی سایر موسسات .

 

.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد