جزئیات خبر
توسط موسسه باغات صورت خواهد گرفت؛
نهالستان تولید نهال رضوی روی پایه رویشی احداث می‌شود

1395/10/13
نهالستان تولید نهال رضوی روی پایه رویشی احداث می‌شود

سرپرست موسسه باغات آستان قدس رضوی از احداث نهالستان تولید انواع نهال میوه روی پایه رویشیو پایه کوتاه با برند رضوی توسط این موسسه در آینده ای نزدیک خبر داد.
محمود صادقی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: این اقدام در راستای اجرای برنامه های سوم استراتژیک موسسه باغات انجام خواهد شد.
وی ادامه داد: بر این اساس مقرر شده، با هماهنگی وزرات جهاد کشاورزی و اخذ مجوز های مربوطه از سازمان حفظ نباتات کل کشور، نسبت به خرید و واردات پایه های مقاوم مادری ارقام نهال میوه و سپس تولید و تکثیر آن با برند رضوی اقدام شود.
صادقی با بیان این که با احداث این نهالستان، میزان تولید نهال مثمر و غیر مثمر توسط این موسسه از 500 هزار اصله به یک میلیون اصله نهال افزایش می یابد، گفت: امید می رود با رایزنی ها و پیگیری های صورت گرفته، تا پایان امسال مجوز ورود پایه های رویشی به کشور اخذ شود.
وی ادامه داد: سازمان باغات همواره سعی کرده از تمام پتانسیل موجود، برای تولید ارقام متفاوت نهال استفاده کند تا همه سلایق و انتظارات مشتریان را در بالاترین حد ممکن برآورده سازد.
صادقی درباره مزیت های نهال های میوه روی پایه رویشی با نهال های پایه بذری، گفت: مهم ترین امتیاز نهال های پایه کوتاه، دسترسی و سهل الوصول بودن جمع آوری میوه و همچنین یکنواختی قالب و شکل میوه های به دست آمده است.
وی ادامه داد: علاوه بر این، تراکم کشت این نهال ها متناسب با پایه آن بوده که می توان حتی تا 12 هزار اصله را در هر هکتار کشت نمود.
سرپرست موسسه باغات آستان قدس رضوی اضافه کرد: این نهالستان پس از اخذ مجوزهای مربوطه، در باغ معروف به 60 هکتاری که زمینی محصور و ایزوله و دارای اراضی مرغوب و آب کافی و مناسب می باشد ،  واقع در بلوار معراج احداث خواهد شد.
  335-95

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد