جزئیات خبر
با هدف بررسی صلاحیت اعطای پروانه انبوه‌سازی ارشد؛
انجمن انبوه‌سازان استان از پروژه‌های شرکت مسکن و عمران رضوی بازدید کرد

1395/10/14
انجمن انبوه‌سازان استان از پروژه‌های شرکت مسکن و عمران رضوی بازدید کرد

انجمن انبوه‌سازان استان خراسان رضوی از پروژه‌های شرکت مسکن و عمران رضوی بازدید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی، محمد رضا رئیسی، مدیرعامل شرکت مسکن و عمران قدس رضوی در جلسه ای که با حضور این انجمن در محل پروژه مسکونی قدس برگزار شد، بیان کرد: هلدینگ ساختمانی آستان قدس رضوی بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی، اقدامات بزرگی نه تنها در مشهد و استان، بلکه در سایر استان ها و حتی فراتر از مرزهای ایران انجام داده است.
وی با اشاره به احداث بیش از 5 هزار واحد ساختمانی در سراسر کشور توسط هلدینگ ساختمانی آستان قدس رضوی گفت: بیشتر این واحدها قبل از سال 1370 احداث شده است و طی این مدت، سعی کرده ایم تا با ارائه خدمات با کیفیت، قیمت ها را نیز متعادل نگه داریم.
رئیسی تاکید کرد: تمامی پروژه های شرکت مسکن و عمران قدس رضوی و همچنین هلدینگ ساختمانی آستان قدس رضوی، با قیمت مناسب و کیفیت بالا ارایه می شود.
وی از در دستور کار داشتن 3 پروژه جدید توسط این شرکت خبر داد و افزود: احداث راه آهن چابهار به مشهد از جمله این برنامه ها است که مذاکراتی بر سر تفاهم نامه آن انجام شده است.
رئیسی ادامه داد: در این پروژه، بسیاری از سرمایه گذاران و بانک های خارجی درخواست همکاری مالی و فاینانس خود را به آستان قدس رضوی اعلام کرده اند.
وی درباره پروژه راه آهن مشهد – بجنورد – گرگان گفت: درحال تنظیم تفاهم نامه و به دنبال عملیات تامین منابع مالی این پروژه نیز هستیم.
رئیسی ادامه داد: در این راستا، آستان قدس رضوی 15 درصد از مبلغ مورد نیاز برای فاینانس را تامین می کند و 85 درصد مابقی نیز با  رعایت اصول بانک مرکزی از طریق سرمایه گذاران خارجی انجام خواهد شد.
وی اضافه کرد: احداث آزادراه مشهد – چناران- قوچان نیز یکی دیگر از پروژه های در دستور کار این شرکت است که در حال تصویب تفاهم نامه آن هستیم.
رئیسی با بیان این که پروژه های بزرگ استانی نیازمند جذب و استفاده از شرکت های توانمند است، گفت: یکی از اصول اساسی که اهتمام وافر به انجام آن بوده و کمک شایانی به ماندگاری شرکت مسکن و عمران قدس رضوی در عرصه فعالیت های عمرانی کشور کرده است، استانداردسازی و انجام امور با کیفیت بوده که پروژه های اجرا شده و در دست اجرا، موید این مطلب و تشویق نامه ها و تقدیرنامه های دریافت شده از رئیس جمهور، وزیران و سایر مسئولان کشوری و استانی، گواه بر این مدعا است.
مدیرعامل شرکت مسکن و عمران قدس رضوی، خدمت به محرومان و مستضعفان را یکی از اولویت های کاری آستان قدس رضوی بر شمرد و افزود: این نهاد در عرصه های مختلف، از احداث مراکز بیمارستانی تا زائرشهر و زائرسرا، خدمات درخور توجهی را ارایه کرده است.
وی ادامه داد: برای مثال، با تاکید تولیت آستان قدس رضوی، از 13 مرکز درمان سرطان که در دستور کار کشور قرار دارد، این نهاد، احداث 3 مرکز را به منظور کمک و ارایه خدمات به بیماران سرطانی مورد بررسی و مطالعه دارد.
رئیسی اضافه کرد:  آستان قدس رضوی طی سال جاری با اجاره تعداد زیادی مهمانسرا و خوابگاه، امکان استراحت و خواب زائرانی که به حرم مطهر رضوی مشرف می شوند را فراهم کرده است که این عامل نمونه کوچکی از خدمت به زائران بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) به شمار می رود.
وی با اشاره به پروژه مسکونی قدس، محل برگزاری این جلسه گفت: زمین این پروژه 3 هزار متر مربع می باشد که با هدف ایجاد محیط زیستی سالم، سطح اشغال تنها 40 درصد از مجموع مساحت است.
 مهندس محمود پژوم، رئیس انجمن صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان خراسان رضوی نیز در این جلسه بر استفاده از تجربیات مدیران این دست از پروژه ها در دانشگاه ها تاکید کرد.
وی با اشاره به حضور سالانه بالغ بر 25 میلیون زائر در مشهد، گفت: این موضوع بار سنگینی را بر دوش آستان قدس رضوی گذاشته که با توجه به خدمات اخیر در مورد اسکان زائرین و خدمت به محرومین اقدامات خوبی انجام شده است..
وی ادامه داد: معتقدم آستان قدس رضوی باید اقدامات و فعالیت های خود را در عرصه های مختلف برای عموم جامعه مطرح کند تا مردم از اینگونه اقدامات انجام شده مطلع شوند.
  339-95

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد