جزئیات خبر
مدیرعامل موسسه موقوفات و کشاورزی جنوب خراسان:
فروش گندم به‌صورت خرید تضمینی انجام می‌شود

1396/3/16
فروش گندم به‌صورت خرید تضمینی انجام می‌شود

مدیرعامل موسسه موقوفات و کشاورزی جنوب خراسان گفت: فروش گندم به‌صورت خرید تضمینی و بدون هیچگونه مشکلی توسط سازمان غله استان انجام می‌شود.
مهندس علی وطن دوست در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: طی سال زراعی 96-95، سطح 44 هکتار از اراضی مزرعه غدیر به کشت گندم شامل ارقام ارگ و پیشگام اختصاص داشته است.
وی ادامه داد: در مجموع، بیش از 191 تن محصول برداشت شده است که عملکرد هر هکتار به طور متوسط 4 هزار و 351 کیلوگرم می باشد.
وطن دوست با اشاره به خسارت های ناشی از وزش بادهای گرم در این مزارع گفت: به همین دلیل، در سال زراعی جاری با کاهش محصول برداشتی روبرو بوده ایم.
وی ادامه داد: با این حال، راندمان تولید محصول گندم مزرعه غدیر طی سال های اخیر در مقایسه با متوسط تولید استان، دو برابر بوده است.
وطن دوست درباره اقدامات صورت گرفته به منظور افزایش بهره وری تولید محصول گفت: بدین منظور، فعالیت هایی همچون رعایت تناوب زراعی، استفاده از محلول پاشی و تغذیه برگی انجام شده است.
وطن دوست، انتخاب ارقام مناسب و رعایت اصول به زراعی کشت از جمله نقاط قوت محصول امسال این موسسه عنوان کرد.
مدیرعامل موسسه موقوفات و کشاورزی جنوب خراسان درباره نحوه برداشت گندم از اراضی این موسسه گفت: برداشت گندم به وسیله کمباین نیوهلند مهاجر و با بهترین کیفیت انجام شده است.
70-96

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد