جزئیات خبر
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در بازدید از کارخانه فرآورده‌های لبنی رضوی تاکید کرد؛
برنامه‌ریزی برای ایجاد اشتغال، توسعه بازار و تولید محصولات متنوع و باکیفیت

1396/3/25
برنامه‌ریزی برای ایجاد اشتغال، توسعه بازار و تولید محصولات متنوع و باکیفیت

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: تولید محصولات متنوع و باکیفیت، توسعه بازارهای داخلی و منطقه ای و ایجاد اشتغال از اولویت های آستان قدس رضوی در حوزه تولید محصولات غذایی است.
 
به گزارش آستان نیوز، سید مرتضی بختیاری در حاشیه بازدید از کارخانه‌های قند چناران و فرآورده‌های لبنی رضوی اظهار داشت: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری با عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شده، مجموعه های صنعتی و تولیدی آستان قدس رضوی برای توسعه فعالیت ها و افزایش تولیدات خود،اقدامات گسترده ای را انجام داده اند.
وی تصریح کرد: همکاری و تعامل سازنده بین شرکتها و مجموعه های تولیدی مرتبط، انجام خریدهای یکپارچه برای کاهش هزینه های تولید، توسعه ارتباطات بین صنعت و دانشگاه و ایجاد بستر برای حضور و بهره مندی از ظرفیت و استعداد نخبگان و شرکتهای دانش بنیان از اهم موضوعاتی است که با جدیت در حال پیگیری است.
وی با اشاره به اعتماد مردم کشورمان و سایر کشورهای همسایه به برند رضوی، افزود: با برنامه ریزی صورت گرفته برای افزایش سطح کمی، کیفی و تنوع محصولات اقدام خواهد شد.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی اذعان داشت: در مجموعه شرکتهای کشاورزی و تولید مواد غذایی، زنجیره تولید از مزرعه تا سفره وجود دارد اما برای کسب رضایت حداکثری مشتریان و علاقه مندان به محصولات آستان قدس، نیازمند اجرای اقداماتی اساسی و بنیادی هستیم.
وی گفت: در حال حاضر روزانه ١٤٥ تن شیر در مجموعه‌های دامپروری آستان قدس رضوی تولید می شود و بنا داریم تا با تکمیل کردن فرآیند تولید و توزیع محصولات لبنی برای جوانان عزیز کشورمان اشتغال مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کنیم.
 

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد