جزئیات خبر
سرپرست شرکت کشاورزی رضوی:
تولید چغندر با استفاده از تکنولوژی و روش‌های نوین انجام می‌شود

1396/3/28
تولید چغندر با استفاده از تکنولوژی و روش‌های نوین انجام می‌شود

سرپرست شرکت کشاورزی رضوی گفت: تولید چغندر قند در این شرکت، با استفاده از تکنولوژی و روش‌های نوین به‌زراعی انجام می شود.
محمدباقر قنادطوسی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: علاوه بر این، استفاده از ارقام اصلاح شده و همچنین بهره‌گیری از سیستم‌های آبیاری تحت فشار، باعث شده تا طی سال های اخیر، به بالاترین عملکرد دست یابیم.
وی با بیان این که شرکت کشاورزی رضوی طی سال زراعی جاری، 180 هکتار از اراضی خود را به کشت چغندر بهاره اختصاص داده است، افزود: این رقم در مقایسه با سال گذشته افزایش 25 درصدی دارد.
قنادطوسی ادامه داد: کشت این محصول، بذری است و توسط دستگاه بذرکار پنوماتیک در فواصل معین کشت می‌شود.
وی با اشاره به استفاده از بذور اصلاح شده منوژرم خارجی پرتولید و همچنین مقاوم به انواع بیماری‌های رایج در چغندر، گفت: ریزوکتونیا، ریزومانیا، نماتدو و... از جمله این بذرها به شمار می‌رود.
قنادطوسی درباره نقاط قوت کشت سال جاری این محصول گفت: سازگار بودن با اقلیم منطقه، استفاده از روش‌های مختلف آبیاری تحت فشار، قیمت تضمین خرید محصول و نیز داشتن ادوات مناسب و نیروی انسانی مجرب در منطقه از مهم‌ترین نقاط قوت کشت چغندر قند است.
وی ادامه داد: تمامی اراضی کشت این محصول مجهز به سیستم‌های آبیاری تحت فشار بارانی و قطره‌ای هستند.
قنادطوسی با اشاره به اقدامات انجام شده برای افزایش راندمان تولید، بیان کرد: تغییر در روش کاشت، کشت به صورت کف کار، استفاده از بذور اصلاح شده پرتولید و منوژرم خارجی، تاریخ کشت زودهنگام به دلیل تغییرات آب و هوایی و استفاده از نزولات بارندگی و نیز استفاده از روش‌های آبیاری تحت فشار، از جمله فعالیت‌هایی می‌باشد که به منظور افزایش تولید انجام شده است.
سرپرست شرکت کشاورزی رضوی اضافه کرد: برداشت چغندر از مزارع این شرکت، اوایل آبان ماه شروع می‌شود و حدود یک ماه به طول می‌انجامد.
77-96

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد