جزئیات خبر

1500 تن جو از اراضی شرکت کشاورزی رضوی برداشت شد

1396/4/19
1500 تن جو از اراضی شرکت کشاورزی رضوی برداشت شد

سرپرست شرکت کشاورزی رضوی گفت: هزار و 500 تن جو از اراضی این شرکت طی سال جاری برداشت شده است.
محمد باقر قناد طوسی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: طی سال گذشته، 300 هکتار از اراضی به کشت جو با استفاده از ارقام بهمن، یوسف و نیک اختصاص یافت.
وی ادامه داد: روش آبیاری این اراضی، با استفاده از سیستم‌های آبیاری تحت فشار بارانی و در بعضی قطعات نشتی بوده است که استفاده بهینه از آب و کارایی بالای آن از جمله مزایای استفاده از روش آبیاری تحت فشار به شمار می‌رود.
قناد طوسی، استفاده از بذور اصلاح شده و ارقام مقاوم و پرتولید با نیاز آبی متناسب را از جمله اقدامات صورت گرفته به منظور دستیابی به راندمان تولید بالاتر عنوان کرد و افزود: علاوه بر این، می‌توان به آماده‌سازی مناسب اراضی و استفاده از روش‌های به‌زراعی و تاریخ کشت به موقع اشاره کرد.
وی ادامه داد: طی هماهنگی‌های انجام شده، محصول جو تولیدی شرکت کشاورزی رضوی توسط شرکت‌های تولید بذر و همچنین مرکز پشتیبانی امور دام برای توزیع در بین دامداران کشور، خریداری می‌شود.
قناد طوسی با اشاره به برداشت این محصول توسط دستگاه برداشت کمباین پیشرفته خارجی، گفت: از جمله مزایا و کارایی این دستگاه می‌توان ریزش بسیار کم هنگام برداشت، عدم شکستگی دانه غله، سرعت و راندمان مناسب را نام برد.
وی درباره خرید تضمینی این محصول بیان کرد: به منظور جلوگیری از ورود دلالان، این محصول پس از قیمت‌گذاری به صورت تضمینی و ارایه در بورس، توسط مرکز پشتیبانی امور دام خریداری می‌شود.
سرپرست شرکت کشاورزی رضوی درباره موفقیت‌های این شرکت در زمینه محصول جو گفت: شرکت طی سال‌های اخیر همواره جزء تولیدکنندگان برتر شهرستان تربت‌حیدریه و استان خراسان رضوی بوده، به طوریکه طی چند سال متوالی، به عنوان تولیدکننده برتر انتخاب شده است.
99-96

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد