جزئیات خبر
مدیرعامل شرکت کاشی سنتی آستان قدس رضوی:
کیفیت کاشی‌های تولیدی آستان قدس رضوی در سطح کشور انحصاری است

1396/5/19
کیفیت کاشی‌های تولیدی آستان قدس رضوی در سطح کشور انحصاری است

مدیرعامل شرکت کاشی سنتی آستان قدس رضوی گفت: کیفیت تولیدات این شرکت در سطح کشور انحصاری است.
مهندس محمدرضا معلم‌ شهری در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: نمونههای محصولات مشابه موجود در بازار از نظر کیفیت، توان رقابت با کاشیهای سنتی آستان قدس رضوی را ندارد.
وی ادامه داد: همین کیفیت باعث شده این شرکت، پروژههای مهمی مانند حرم مطهر رضوی، مسجد امام حسین (ع) واقع در دبی، مسجد و حسینیه آیت‌الله خوانساری واقع در قم، مسجد و حوزه علمیه البلاغیه واقع در نجف اشرف، مساجد واحدهای گوناگون دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور و... را جزء کارنامه درخشان خود به ثبت رساند.
معلم شهری با اشاره به پروژه‌های در دست اجرای شرکت کاشی سنتی آستان قدس رضوی گفت: پروژه‌های حرم مطهر رضوی و اماکن منتسب به آن و نیز مرمت و بازسازی گنبد مساجد صدیقی‌ها و ملاهاشم، از جمله این موارد به شمار می‌رود.
وی ادامه داد: علاوه بر این، می‌توان به نماکاری سنتی بقعه امام‌زاده یحیی(ع) میامی و بقعه امام‌زاده زید(ع) شهداء کرمان و نیز نماکاری سنتی بازار رضا(ع) اشاره کرد.
معلم شهری از بازسازی و مرمت گنبد مسجد شیخ صفی‌الدین اردبیلی به عنوان یکی دیگر از پروژه‌های در دست اجرای این شرکت در راستای انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان میراث فرهنگی خبر داد.
وی درباره نوع کاشی‌هایی که در هر یک از این پروژه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، گفت: به استثناء حرم مطهر امام رضا(ع) که از انواع کاشی‌های سنتی استفاده می‌شود، در مابقی پروژه‌ها بیشتر کاشی هفت رنگی، معقلی و ترکیبی از طرح‌های سنتی به کار می‌رود.
 158-96

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد