جزئیات خبر

پیشرفت 80 درصدی طرح 350 هکتاری آبیاری تحت‌فشار شرکت کشاورزی رضوی

1396/5/21
پیشرفت 80 درصدی طرح 350 هکتاری آبیاری تحت‌فشار شرکت کشاورزی رضوی

سرپرست شرکت کشاورزی رضوی از پیشرفت 80 درصدی طرح 350 هکتاری آبیاری تحت‌فشار این شرکت خبر داد.
محمدباقر قناد طوسی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: این طرح تا یک ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی ادامه داد: این سیستم آبیاری به صورت تلفیقی و شامل سنترپیوت برای کشت گیاهان سفید برگ و قطره‌ای برای کشت گیاهان سبز برگ است.
قناد طوسی درباره محصولات قابل کشت در این اراضی گفت: گندم، جو، کلزا، چغندرقند، ذرت علوفه‌ای و یونجه، از جمله این محصولات به شمار می‌رود.
وی کاهش شدید منابع آبی، افزایش راندمان آبیاری، بهینه‌سازی مصرف آب، افزایش عملکرد در واحد سطح و کاهش هزینه‌های کارگری را مهم‌ترین اهداف این شرکت از اجرای طرح مذکور دانست.
قناد طوسی ادامه داد: کلید این طرح از سال 1393 زده شد که با توجه به صرف زمان برای تعیین اعتبار بلاعوض و طراحی سیستم آبیاری، عملیات اجرایی در اسفند سال 1395، آغاز شده است.
وی اعتبار مالی طرح 350 هکتاری سیستم آبیاری تحت فشار را 33 میلیارد و 240 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: از این مجموع، 22 میلیارد و 360 میلیون ریال از محل اعتبارات بلاعوض دولتی و مابقی توسط شرکت تامین شده است.
قناد طوسی ادامه داد: با اجرای این طرح، اراضی تحت پوشش سیستم آبیاری تحت فشار در مزارع این شرکت، به هزار و 670 هکتار خواهد رسید.
سرپرست شرکت کشاورزی رضوی درباره برنامه‌های استراتژیک این شرکت برای تجهیز سایر اراضی به سیستم‌های نوین آبیاری گفت: طراحی و اجرای سیستم آبیاری در سطح 107 هکتار از اراضی باغات پسته و 260 هکتار از اراضی مزروعی مزرعه محمدآباد، از جمله مهم‌ترین برنامه‌های در دست اقدام به شمار می‌رود.
 160-96

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد