جزئیات خبر
از ابتدای سال جاری؛
10 هزار نشاء گل توسط مزرعه نمونه تولید شد

1396/5/21
10 هزار نشاء گل توسط مزرعه نمونه تولید شد

سرپرست موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه از تولید حدود 10 هزار نشاء گل توسط این موسسه از ابتدای سال جاری خبر داد.
مهندس علی اورعی زارع در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: این برای نخستین بار است که مزرعه نمونه اقدام به تولید نشاء گل در قالب طرحی پایلوت انجام می نماید.
وی ادامه داد: این نشاءها مربوط به گلهای اطلسی آبی و قرمز، تاج خروس، کوکب، گازانیا، آهار، همیشه بهار، جعفری ابری و شاهپسند است.
اورعی زارع درباره کیفیت نشاءهای گل تولید شده در مقایسه با سایر تولیدکنندگان گفت: به دلیل استفاده از بذور اصلاح شده و درجه یک، نحوه تولید، استفاده از مواد بستر با کیفیت نظیر کوکوپیت و پیت ماس، تغذیه مناسب و همچنین مبارزه با آفات و بیماریها، گلهای تولید شده از کیفیت بسیار بالایی برخوردار خواهند بود.
وی ادامه داد: مزرعه نمونه با توجه به امکانات موجود این موسسه برای تولید نشاء گل نظیر دستگاه سیدر، سینیهای نشاء، بومهای آبیاری مکانیزه و تاسیسات گلخانهای و از طرفی با هدف کسب بازار گل شهرداریها، درآمدزایی و ایجاد اشتغال، اقدام به تولید نشاء گل کرده است.
اورعی زارع درباره نتایج این طرح پایلوت گفت: در صورت توافق با شهرداری برای عقد قرار داد به منظور تامین نشاءهای مورد نیاز، تولید نشاء گل توسط این موسسه تداوم خواهد داشت.
 
 162-96

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد