جزئیات خبر
سرپرست شرکت کشت و صنعت انابد:
کشت جو، راهکاری برای مقابله با محدودیت منابع آبی است

1395/9/16
کشت جو، راهکاری برای مقابله با محدودیت منابع آبی است

سرپرست شرکت کشت و صنعت انابد گفت: کشت جو، راهکاری برای مقابله با محدودشدن منابع آبی است
مهندس احمد هراتی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: این محصول، نیاز آبی کمتری در مقایسه با گندم داشته و با توجه به نصب کنتورهای هوشمند و مباحث مربوط به منابع آبی و تنظیم الگوی کشت که دغدغه حال حاضر همه کشاورزان منطقه به شمار می رود، کشت جو اهمیت دو چندانی پیدا می کند.
وی ادامه داد: همچنین این محصول چه به صورت علوفه ای و چه بذر، به عنوان منبع غذایی مناسبی برای دام است که در الگوی کشت این شرکت جایگاه خاصی دارد.
هراتی، قیمت نامناسب این محصول در بازار فعلی را یکی از اصلی ترین مشکلات پیش روی برای کشت عنوان کرد و افزود: علاوه بر این، جو، نسبت به محصولات هم تراز خود از قبیل کلزا و گندم، به لحاظ قیمتی در سطح پایین تری قرار دارد و خرید تضمیتی دولت نیز با اما و اگر هایی در این زمینه همراه است.
وی ادامه داد: همین امر موجب می شود کشاورز رغبتی به کاشت این محصول نداشته و چنانچه کشت هم شود، هدف آن برطرف کردن نیازهای داخلی است.
سرپرست شرکت کشت و صنعت انابد با اشاره به زمان کشت جو در اراضی این شرکت گفت: کشت این محصول از اوایل آبان ماه آغاز شده و تا اواخر آذر ماه نیز ادامه دارد.
هراتی اضافه کرد: در این راستا، 450 هکتار از اراضی به کشت جو اختصاص خواهد یافت.
 290-95

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد