جزئیات خبر
توسط شرکت کشت و صنعت انابد صورت گرفته است؛
رفع مشکلات کشت جو در آب و خاک شور با روش کف‌کار

1395/10/5
رفع مشکلات کشت جو در آب و خاک شور با روش کف‌کار

سرپرست شرکت کشت و صنعت انابد از رفع مشکلات کشت جو در آب و خاک شور با استفاده از دستگاه بذر کار و به صورت کف کار خبر داد.
مهندس احمد هراتی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: این اقدام با توجه به پیشرفت علوم کشاورزی و تجربیات به دست آمده، انجام شده است.
وی با اشاره به کشت این محصول در سطح 450 هکتار از اراضی شرکت طی سال زراعی 96-95، گفت: ارقام کشت شده، بیشتر ریحان می باشد، ضمن این که از ارقام بهرخ و مهرگان  برای بررسی عملکردشان در منطقه نیز استفاده شده است.
هراتی ادامه داد: این ارقام دو منظوره بوده و بخشی از آن برای بذر و بخشی دیگر برای مصرف دام استفاده خواهد شد.
وی درباره روش آبیاری این اراضی گفت: آبیاری مزارع جو شرکت به صورت غرقابی و ردیفی انجام می شود که البته امسال در سطح 30 هکتار، از سیستم تحت فشار تیپ استفاده شده است.
هراتی، تراکم استاندارد محصول را یکی از نقاط قوت کشت امسال دانست و افزود: کشت به موقع جو و پیشرفت خاکاب موجب شده تا تراکم این محصول در سطح استاندارد و مورد پسند قرار گیرد.
سرپرست شرکت کشت و صنعت انابد ادامه داد: علاوه بر این، به دلیل استفاده از سیستم های آبیاری تحت فشار در کشت این محصول، علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب، شاهد تراکم و سطح سبز مناسبی از محصول هستیم.
321-95

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد