جزئیات خبر

برداشت مکانیزه پنبه از مزارع کشت‌وصنعت انابد

1395/10/11
برداشت مکانیزه پنبه از مزارع کشت‌وصنعت انابد

سرپرست شرکت کشت و صنعت انابد از برداشت مکانیزه پنبه با توجه به افزایش سطح زیر کشت اراضی این شرکت خبر داد.
مهندس احمد هراتی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: طی سال زراعی 95-94، پنبه در سطح 211 هکتار از اراضی این شرکت کشت شد که پیش بینی می شود 700 تن وش پنبه شامل حدود 350 تن بذر و 250 تن محلوج برداشت شود.
وی ادامه داد: سال گذشته نیز حدود 350 تن وش پنبه توسط این شرکت تولید شد.
هراتی درباره ارقام کشت شده گفت: رقم ورامین یکی از ارقام قابل قبول در کشور به شمار می رود که عملکرد و نوع وش آن و همچنین سازگاری با مناطق گرم و خشک، توانسته آن را به عنوان یکی از مهم ترین ارقام معرفی کند.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای افزایش میزان راندمان تولید پنبه گفت: طی سال جاری، تغییر سیستم کشت به کف کار، توانست مشکلات شوری را تا حدی برطرف کند.
هراتی ادامه داد: استفاده از سیستم های آبیاری تحت فشار نیز با توجه به مزایای آن، در نیل به این هدف، تأثیر بسزایی داشته است .
وی اضافه کرد: امسال در سطح 30 هکتار از اراضی پنبه، از سیستم تحت فشار به صورت تیپ برای آبیاری بهره گرفته شده است.
هراتی با بیان این که وش تولیدی شرکت که خروجی آن به دو قسمت بذر و محلوج است به کارخانه های پنبه منطقه ارسال می شود، افزود: با توجه به این که شرکت کشت و صنعت انابد، تولید کننده انحصاری بذر رقم ورامین در کشور می باشد، بذور تولیدی در طبقات مختلف به کل کشور عرضه خواهد شد و محلوج آن نیز به کارخانجات نساجی منطقه ارسال می شود.
سرپرست شرکت کشت و صنعت انابد، تغییر سیستم کاشت، استفاده از سیستم های آبیاری تحت فشار، تغییر تراکم در این محصول، استفاده از بذور مادری و بهره گیری از مشاوران خبره را از نقاط قوت کشت پنبه سال زراعی 95-94 عنوان کرد.
  334-95
 

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد