جزئیات خبر
در گفت‌وگو با سرپرست شرکت کشت و صنعت انابد بررسی شد؛
مباحث کارگری، در اولویت مشکلات پنبه کاران

1395/10/12
مباحث کارگری، در اولویت مشکلات پنبه کاران

سرپرست شرکت کشت و صنعت انابد گفت: مباحث کارگری در اولویت مشکلات پنبه کاران قرار دارد.
مهندس احمد هراتی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: برداشت این محصول در اواسط فصل پاییز و با استفاد ه از نیروهای کارگری بصورت دستی انجام میگردد که بدلیل کاهش نیروی کارگری در چند سال اخیر عملیات برداشت سطح مازاد توسط  کمباین های مخصوص برداشت در دستور کار شرکت قرار گرفته است.
هراتی، بحران آب حاکم بر کشور را یکی دیگر از مشکلات پیش روی برای پنبه کاران عنوان کرد و افزود: علاوه بر این، خرید بذر پنبه منوط به اشتیاق کشاورزان برای کاشت است که با توجه به محدودیت های آبی، پیش بینی می شود کاشت آن نیز کاهش یابد.
وی درباره سیاست های دولت در حمایت از پنبه کاران گفت: حمایت های دولت در این زمینه به صورت مستقیم نبوده و به شکل غیر مستقیم و از طریق ارائه تسهیلات برای خرید ادوات و ملزومات بوده است.
هراتی در پاسخ به این سوال که در سال زراعی 96-95 چه رویکردی را برای کشت پنبه در پیش خواهید گرفت، گفت: با توجه به این که شرکت کشت و صنعت انابد، عنوان تولید کننده انحصاری بذر پنبه در کشور را کسب کرده است، لذا رویکرد این شرکت، تولید پنبه در سطوح بیشتر و همچنین استفاده از ظرفیت های منطقه به عنوان پیمانکار در امر تولید و استفاده از کمباین های برداشت خواهد بود.
  336-95

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد