جزئیات خبر

استفاده از بذرهای اصلاح‌شده، راهکاری برای افزایش تولید گندم

1395/10/16
استفاده از بذرهای اصلاح‌شده، راهکاری برای افزایش تولید گندم

سرپرست شرکت کشت و صنعت انابد گفت: استفاده از بذور اصلاح شده و دارای طبقه بندی، می تواند نوید عملکرد بالا در تولید گندم را داشته باشد.
مهندس احمد هراتی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی درباره نقاط قوت کشت امسال بیان کرد: کشت به موقع این محصول و پیشرفت خاک آب، موجب شده است تا تراکم این محصول در سطح استاندارد و مورد پسند قرار گیرد.
وی ادامه داد: همچنین طی سال زراعی جاری، از سیستم های نوین آبیاری در کشت گندم، استفاده شده است که در حال حاضر علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب، تراکم و سطح سبز مناسبی را نیز در بر داشته است.
هراتی درباره سیاست های تشویقی دولت برای گندم کاران گفت: تنها سیاست تشویقی دولت، خرید تضمینی این محصول بوده که متاسفانه با توجه به گذشت زمان کاشت آن، هنوز قیمت تضمینی از طرف دولت اعلام نشده است.
وی ادامه داد: از طرفی خرید تضمینی دولت برای گندم درو شده امسال نیز با تاخیر پرداخت شده است.
هراتی با اشاره به رویکرد شرکت کشت و صنعت انابد از کشت گندم، گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی و اینکه گندم یکی از اصلی ترین نهاده ها برای تامین نان به حساب می آید، کشت آن به لحاظ استراتژیک از اهمیت فراوانی برخوردار است.
وی ادامه داد: همچنین قیمت تضمینی  این محصول در مقایسه با جو، حدود 20 درصد گران تر است. 
سرپرست شرکت کشت و صنعت انابد درباره مشکلات پیش روی این شرکت در زمینه کشت گندم گفت: با توجه به نیاز آبی بیشتر این محصول نسبت به سایر محصولات پاییزه و اجرایی شدن نصب کنتورهای هوشمند و کاهش بارندگی های سالیانه ، سطح کشت این محصول در سالهای آتی کاهش خواهد یافت.
  340-95

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد