جزئیات خبر

افزایش راندمان آبیاری اراضی شرکت کشت‌وصنعت انابد با اجرای سیستم تحت‌فشار

1396/5/9
افزایش راندمان آبیاری اراضی شرکت کشت‌وصنعت انابد با اجرای سیستم تحت‌فشار

سرپرست شرکت کشت و صنعت انابد از افزایش راندمان آبیاری اراضی این شرکت با اجرای سیستم‌های تحت‌فشار خبر داد.
مهندس احمد هراتی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی با اشاره به جذب تسهیلات آبیاری تحت فشار برای چاه‌های این شرکت بیان کرد: راندمان آبیاری در گذشته حدود 40 درصد بوده که با اجرای این طرح، راندمان آبیاری در قسمت قطره‌ای تا 80 درصد و در قسمت بارانی تا 75 درصد افزایش می‌یابد.
وی ادامه داد: این طرح در اراضی واحد یک زراعی به مساحت حدود 24 هکتار سیستم قطره‌ای و 40 هکتار سیستم آبیاری بارانی از نوع سنتر پیوت اجرا می‌شود.
هراتی اضافه کرد: این اراضی، مربوط به چاه‌های 5 و 6 است.
وی درباره محصولاتی که در این اراضی کشت خواهند شد، گفت: در اراضی مجهز شده به سیستم آبیاری قطره‌ای، گیاهانی از قبیل خربزه، پنبه و ذرت و در قسمت بارانی نیز گیاهانی مانند جو و گندم و یونجه کشت خواهد شد.
هراتی اعتبار این طرح را حدود 6 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: 15 درصد از این مبلغ به عنوان خودیاری و مابقی کمک‌های بلاعوض دولت است.
وی ادامه داد: طرح تجهیز 64 هکتار از اراضی شرکت کشت و صنعت انابد به سیستم‌های نوین آبیاری هم اکنون آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود در شهریور سال جاری به پایان برسد.
سرپرست شرکت کشت و صنعت انابد با بیان این که تجهیز اراضی به سیستم‌های نوین آبیاری به عنوان یکی از برنامه‌های مهم همواره در دستور کار شرکت قرار داشته و دارد، گفت: با اجرای این طرح، اراضی تجهیز شده این شرکت به سیستم‌های آبیاری تحت فشار به حدود 350 هکتار می‌رسد.
 122-96

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد