جزئیات خبر
توسط موسسه کشاورزی و موقوفات چناران صورت گرفت؛
افزایش راندمان تولید گوجه‌فرنگی با وجود کاهش دبی آب چاه‌ها

1395/8/20
افزایش راندمان تولید گوجه‌فرنگی با وجود کاهش دبی آب چاه‌ها

مدیرعامل موسسه کشاورزی و موقوفات چناران از افزایش راندمان تولید گوجه‌فرنگی در اراضی این موسسه علی رغم به کاهش دبی آب چاه‌ها خبر داد.
غلامرضا باقرزاده در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی بیان کرد: با وجود این مشکل، سطح زیر کشت مزرعه دستگرد در مقایسه با سال گذشته نیز حفظ شده است.
وی ادامه داد: علاوه بر این، افزایش تولید محصول گوجه فرنگی با توجه به مدیریت مناسب تر و استفاده دقیق از تیمارهای کودهای ریز مغذی در زمان های لازم بر طبق برنامه غذایی، بخشی دیگر از نقاط قوت کشت امسال به شمار می رود.
باقرزاده با اشاره به پیش بینی برداشت هزار و 280 تن محصول از مزارع این موسسه گفت: امسال 14 هکتار به کشت گوجه فرنگی رقم رگون جینا اختصاص داده شده است.
وی ادامه داد: سال گذشته هزار و 245 تن محصول از مزارع این موسسه برداشت شد.
باقرزاده درباره اقدامات صورت گرفته برای افزایش میزان راندمان تولید گوجه فرنگی گفت: بدین منظور، قبل از برداشت، عملیات شخم زنی، خاک ورزی و کودپاشی با کود حیوانی انجام شد.
وی افزود: وجین به موقع علف های هرز، آبیاری و خاک دهی مناسب، استفاده از کودهای پایه علاوه بر کودهای ریز مغذی شامل کودهای پکیج گوجه فرنگی و کودهای مکمل غذایی به همراه سولو پتاس، سمپاشی دقیق با توجه به طغیان آفات مختلف و همچنین کنترل به موقع آفات، بخشی دیگر از این فعالیت ها به حساب می آید.
باقرزاده، روش آبیاری تمامی این اراضی را با استفاده از سیستم تحت فشار قطره ای، عنوان کرد.
مدیرعامل موسسه کشاورزی و موقوفات چناران درباره گستره فروش گوجه فرنگی این موسسه گفت: بر اساس کمیسیون معاملات فروش، این محصول به بالاترین قیمت در سطح کارخانه های تولید رب گوجه فرنگی به فروش رسیده است.
باقرزاده، حفظ سطح زیر کشت و بررسی بهترین ارقام موجود در بازار را از جمله سیاست های سال آینده موسسه برای کشت محصول گوجه فرنگی دانست.
259-95

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد