جزئیات خبر
توسط موسسه کشاورزی و موقوفات چناران صورت گرفته‌است؛
کشت ارقام مرغوب گندم درراستای خودکفایی کشور

1395/9/25
کشت ارقام مرغوب گندم درراستای خودکفایی کشور

مدیرعامل موسسه کشاورزی و موقوفات چناران گفت: تولید گندمی مرغوب در راستای خودکفایی کشور و رشد اقتصادی سازمان، مهم ترین رویکرد این موسسه از کشت این محصول است.
غلامرضا باقرزاده در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: طی سال زراعی جاری، 121 هکتار از اراضی این موسسه به کشت گندم اختصاص داده شده است که این رقم در مقایسه با سال زراعی 95-94، 46 درصد افزایش داشته است.
وی ادامه داد: در کشت امسال، از ارقام گاسکوژن و میهن استفاده شده است.
باقرزاده درباره نقاط قوت اراضی کشت شده گفت: رعایت بهترین تاریخ کاشت و نیز استفاده از اراضی دارای تناوب زراعی مطلوب، ویژگی های مثبت کشت سال زراعی جاری به شمار می رود.
وی ادامه داد: ضمن این که با ارایه سیاست های خرید تضمینی و همچنین وجود شرکت آرد رضوی وابسته به آستان قدس رضوی، مشکلی در فروش و ارسال این محصول وجود نخواهد داشت.
وی با اشاره به سیاست های دولت برای گندم کاران گفت: خرید محصول با نرخ تضمینی بالاتر از نرخ بازار، نظارت و کنترل بر آفات زراعی به ویژه آفات سن گندم و نیز اختصاص سهمیه کود، از جمله این سیاست ها به شمار می رود.
باقرزاده درباره زمان کشت این محصول گفت: با توجه به نوع رقم استفاده شده، کشت گندم از نیمه اول مهر تا پایان نیمه اول آبان انجام شده است.
مدیرعامل موسسه کشاورزی و موقوفات چناران ادامه داد: برداشت محصول نیز با توجه به مرحله رسیدگی محصول، در نیمه اول تیرماه صورت می گیرد.
 301-95

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد