جزئیات خبر
مدیرعامل موسسه کشاورزی و موقوفات چناران:
بهترین سیاست وزارت جهاد کشاورزی در کشت کلزا، اعلام قیمت خرید تضمینی است

1395/10/1
بهترین سیاست وزارت جهاد کشاورزی در کشت کلزا، اعلام قیمت خرید تضمینی است

مدیرعامل موسسه کشاورزی و موقوفات چناران گفت: بهترین سیاست وزارت جهاد کشاورزی در راستای افزایش سطح زیر کشت کلزا، اعلام قیمت خرید تضمینی این محصول بوده است.
غلامرضا باقرزاده در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی درباره سایر سیاست های تشویقی دولت برای کلزاکاران بیان کرد: ارایه خدمات بیمه ای رایگان برای کشت کلزا، ارایه تسهیلات با نرخ پایین به کلزا کاران منطقه و نیز پرداخت نقدی وجه محصول تحویلی به دولت در مقایسه با گندم و جو نیز از جمله برنامه هایی به شمار می رود که برای کلزاکاران در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به کشت کلزا در سطح 40 هکتار از اراضی این موسسه طی سال زراعی 96-95 گفت: رقم کلزای کشت شده okp است که برای تولید روغن استفاده خواهد شد.
باقرزاده ادامه داد: با توجه به این که بهترین جایگرین برای کشت محصول جو هم به لحاظ قیمت تضمینی و همچنین جایگاه بسیار مطلوب کلزا در تناوب زراعی، کلزا است و از طرفی به دلیل محدودیت اراضی کشاورزی در سیستم های آبیاری تحت فشار، موسسه کشاورزی و موقوفات چناران به کشت این محصول روی آورده است.
وی با بیان این که کشت اراضی کلزا توسط دستگاه بذرکار همدانی و به صورت ردیفی انجام می شود، افزود: اراضی مذکور با استفاده سیستم های نوین تحت فشار و به روش سنتر پیوت نیز آبیاری می شوند.
باقرزاده، نقاط قوت کشت امسال را اقداماتی همچون رعایت بهترین تاریخ کاشت و انتخاب بهترین رقم سازگار در منطقه با توجه به بررسی های میدانی توسط جهاد کشاورزی چناران عنوان کرد.
وی درباره مشکلات پیش روی این موسسه برای کشت کلزا گفت: تلاش به منظور تامین شرایط رشد کلزا برای رسیدن به مرحله روزت و مقاومت گیاه در مقابل سرمای پیش روی زمستان، مهم ترین و اصلی ترین مشکلات موسسه در کشت این محصول به حساب می آید.
مدیرعامل موسسه کشاورزی و موقوفات چناران اضافه کرد: محصول کلزا تا نیمه دوم خرداد سال آینده و متناسب با شرایط مناسب رشدی و رسیدگی، برداشت می شود.
 308-95

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد