جزئیات خبر

کشت جو در اراضی موسسه کشاورزی و موقوفات چناران

1395/10/2
کشت جو در اراضی موسسه کشاورزی و موقوفات چناران

مدیرعامل موسسه کشاورزی و موقوفات چناران از کشت محصول جو در اراضی این موسسه طی سال زراعی 96-95 خبر داد.
غلامرضا باقرزاده در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: طی سال جاری، این محصول در سطح 5/22 (22 و پنج دهم) هکتار از اراضی این موسسه کشت شده است.
وی ادامه داد: با توجه به این که زراعت جو در مقایسه با گندم، دارای نیاز آبی کمتری با حداقل یک نوبت آبیاری، است لذا برای کشت به موقع زراعت بهاره سال آینده، از این دیدگاه مزیت بهتری نسبت به گندم دارد.
باقرزاده با اشاره به استفاده از رقم CV74 در کشت جو امسال گفت: کشت این محصول به صورت ردیفی و با استفاده از دستگاه بذر کار غلات انجام شده است.
وی ادامه داد: آبیاری این اراضی نیز به روش غرقابی صورت خواهد گرفت.
باقرزاده در پاسخ به این سوال که چه چالش هایی پیش روی موسسه کشاورزی و موقوفات چناران در زمینه کشت جو و همچنین از تولید تا فروش وجود دارد، گفت: با توجه به سیاست های خرید تضمینی و همچنین خرید تمامی این محصول توسط شرکت های تعاونی روستایی منطقه، مشکل خاصی در فروش و ارسال وجود ندارد.
وی خرید جو با نرخ تضمینی بالاتر از رقم بازار را بخشی از سیاست های تشویقی دولت برای جو کاران عنوان کرد.
باقرزاده با اشاره به کشت این محصول از نیمه اول مهر تا پایان نیمه اول آبان ماه جاری، افزود: زمان برداشت جو با توجه به مرحله رسیدگی آن، نیمه اول تیر ماه سال 1396 است.
مدیرعامل موسسه کشاورزی و موقوفات چناران ادامه داد: رعایت بهترین تاریخ کاشت و استفاده از اراضی دارای تناوب زراعی مطلوب، از جمله نقاط قوت کشت امسال را به خود اختصاص داده است.
 311-95

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد