جزئیات خبر
تا پایان سال جاری؛
دو استخر ذخیره آب توسط موسسه کشاورزی و موقوفات چناران احداث می‌شود

1395/11/16
دو استخر ذخیره آب توسط موسسه کشاورزی و موقوفات چناران احداث می‌شود

مدیرعامل موسسه کشاورزی و موقوفات چناران از احداث دو باب استخر ذخیره آب توسط این موسسه تا پایان سال جاری خبر داد.
غلامرضا باقرزاده در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: با توجه به کاهش قابل توجه آبدهی چاه ها و محدودیت های اعمال شده از سوی مدیریت امور آب مشهد در میزان برداشت آب بر اساس مصوبه، هیات مدیره سازمان در نظر دارد به منظور بالا بردن راندمان مصرف آب و همچنین مدیریت بهینه آبیاری، در مزرعه قلعه سیاه (رضویه) و باغ شاهین قلعه (ثامن) نسبت به احداث دو باب استخر ذخیره آب اقدام کند.
وی افزایش راندمان آبیاری و کاهش هزینه ها را مهم ترین هدف موسسه کشاورزی و موقوفات چناران از احداث استخرهای مذکور دانست و افزود: این اهداف از طریق مدیریت آبیاری دقیق بر اساس ذخیره آب و مدار در اختیار، بالا بردن راندمان مصرف آب به دلیل استفاده از سیستم پمپاژ و امکان تجهیز ایستگاه پمپاژ به سیستم آبیاری تحت فشار، عملیاتی خواهد شد.
باقرزاده درباره ویژگی های ساختاری این استخر ها گفت: استخرهای جدید ذخیره آب موسسه دارای پوشش ورق پلی اتیلن خواهد بود.
وی اعتبار مالی این طرح را حدود 800 میلیون ریال برآورد کرد و افزود: این اعتبار از محل منابع داخلی سازمان تامین خواهد شد.
باقرزاده ادامه داد: عملیات خاکبرداری دو استخر مذکور، در نیمه اول بهمن ماه آغاز می شود که تا پایان سال تجهیز خواهد شد و همزمان با شروع آبیاری بهاره به بهره برداری خواهد رسید.
مدیرعامل موسسه کشاورزی و موقوفات چناران درباره محصولات قابل کشت در این اراضی گفت: بر اساس الگوی کاشت سال زراعی 96-95، در مزرعه قلعه سیاه، کشت های پاییزه زراعت گندم و بهاره چغندر قند و همچنین در باغ شاهین قلعه، کشت پاییزه جو و نیز باغ گلابی، انجام خواهد شد.
باقراده، تعداد استخرهای این موسسه را 5 باب استخر با پوشش ژئوممبران عنوان کرد و افزود: با احداث 2 استخر تا پایان سال جاری، تعداد استخرهای این موسسه به عدد 7 می رسد.
  368-95

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد