جزئیات خبر
مدیر کارخانه قند چناران خبر داد؛
تولید 10 هزار و 500 تن شکر در کارخانه قند چناران

1393/8/11
تولید 10 هزار و 500 تن شکر در کارخانه قند چناران

مدیر عامل کارخانه قند چناران از پیش‌بینی تولید 10 هزار و 500 تن شکر در این کارخانه خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی، علی ناظران در آیین پنجاه و نهمین دوره بهره‌برداری کارخانه قند چناران در جمع مهندسان و کارکنان این کارخانه، اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود امسال بالغ بر 70 هزار تن چغندرقند از کشاورزان خریداری و ظرف مدت 70 روز کار بهر‌برداری انجام خواهد شد.
وی با ارائه گزارشی از روند تولید در این کارخانه عنوان کرد: با توجه به کاهش فصل برداشت در سال‌های اخیر و لزوم استفاده بهینه از امکانات موجود، طبق توافقاتی که با موسسه سازمان اقتصادی رضوی انجام گرفته امیدواریم در سال آینده بتوانیم واحد تسویه شکر را در این کارخانه راه اندازی و در این زمینه نیز انجام وظیفه کنیم.
ناظران با بیان این که شکر به عنوان یکی از محصولات استراتژیک و ارزان در کشور است عنوان کرد: در حال حاضر برای تولید یک کیلوگرم شکر، حدود 1.2 مترمکعب آب مصرف می‌شود و تلاش داریم در سال جاری این میزان را به حدود یک مترمکعب برسانیم.
وی افزود: همچنین با اقداماتی که در سال‌های اخیر در سیستم‌های تبدیل چغندر در کارخانه قند چناران صورت گرفته، مصرف آب برای تبدیل چغندر به شکر چندین برابر کاهش داشته است.
مدیر عامل کارخانه قند چناران به فعالیت‌های زیست محیطی و رعایت الگوی مصرف به ویژه حامل‌های انرژی در این کارخانه نیز اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به اقدامات گسترده‌ای که در زمینه حفظ محیط زیست انجام دادیم در سال 93 به عنوان «واحد نمونه سبز در صنعت» و در دو سال متوالی به عنوان «مصرف‌کننده کمتر از استاندارد از حامل‌های انرژی» شناخته شدیم.
وی به نقش این کارخانه در اشتغال‌زایی و رشد و بالندگی این کارخانه اشاره کرد و افزود: در ایام بهره‌برداری، علاوه بر فعالیت 110 نیروی کار ثابت، حدود 150 نفر نیز به صورت فصلی در این کارخانه مشغول به کار هستند که با تلاش و همت این نیروی کار چرخ تولید در این کارخانه به گردش در می‌آید و در راستای تحقق برنامه‌های این واحد صنعتی تلاش می‌کنند.
کارخانه قند چناران در سال 1334 با ظرفیت اسمی 350 تن چغندرقند در شبانه روز و در زمینی به مساحت 39 هکتار، در شمال شرق خراسان رضوی به بهره‌ برداری رسیده است.
112-93

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد