جزئیات خبر

پیش‌بینی دریافت 70 هزار تن چغندرقند توسط کارخانه قند چناران

1393/8/29
پیش‌بینی دریافت 70 هزار تن چغندرقند توسط کارخانه قند چناران

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اقتصادی رضوی، علی ناظران، در پنجاه و نهمین دوره بهره‌برداری کارخانه قند چناران عنوان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان مدت زمان بهره‌برداری 70 هزار تن چقندرقند از کشاورزان دریافت کنیم که از این مقدار 10 هزار و 500 تن شکر تولید خواهیم کرد.
وی گفت: بهره‌برداری از اواخر مهرماه آغاز شده و با برنامه‌ریزی‌هایی که کرده‌ایم پیش‌بینی می‌کنیم مدت زمان بهره‌برداری حدود 70 روز به اتمام برسد.
ناظران ادامه داد: در حال حاضر به دلیل استفاده از سیستم‌های قدیمی آبیاری در مزارع، مصرف آب برای کشت چغندر خیلی زیاد است، بر همیمن اساس یکی از طرح‌های بزرگی که در برنامه استراتژیک این شرکت ذکر شده است، کاهش آب مصرفی در مزارع کشاورزی است.
وی افزود: در حال حاضر برای تولید یک کیلوگرم شکر، حدود 1.2 مترمکعب آب مصرف می‌شود و تلاش داریم تا در سال جاری این میزان را به 8/0 مترمکعب برسانیم که بخش عمده این کار به همت کشاورزان و وزارت جهاد کشاورزی انجام می‌گیرد.
مدیر عامل کارخانه قند چناران اضافه کرد: همچنین با اقداماتی که طی سال‌های اخیر در سیستم‌های تبدیل چغندر در کارخانه قند چناران صورت گرفته، مصرف آب برای تبدیل چغندر به شکر چندین برابر کاهش داشته است.
ناظران اظهار داشت: در تعاملاتی که با کشاورزان و پیمانکاران داشته‌ایم، آموزش‌های لازم برای صرفه‌جویی در مصرف آب جهت تولید چغندرقند منتقل شد و طبق مذاکراتی که با بانک کشاورزی داشتیم، تسهیلات ویژه‌ای برای ارتقای سیستم آبرسانی مزارع شهرستان چناران نیز در نظر گرفته شده است.

121-93

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد