جزئیات خبر

نگاهی به برنامه های سوم استراتژیک شرکت قند در سال جاری

1394/3/9
نگاهی به برنامه های سوم استراتژیک شرکت قند در سال جاری

مدیر عامل شرکت قند چناران از در دست اقدام بودن حدود 20 فعالیت در قالب برنامه سوم استراتژیک در سال جاری خبر داد.

علی ناظران در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی اظهار کرد: در سال جاری عملیاتی شدن افزایش ظرفیت تصفیه شکر خام از 200 تن به 500 تن در شبانه روز را در دستور کار قرار داده ایم.

وی ادامه داد: بدین منظور اقدامات بسیاری شامل خرید و نصب شکر خشک کن با بستر سیال، خرید و نصب 3 دستگاه آپارات 40 تنی برای پخت یک، نصب 2 دستگاه سانتریفوژ کانتینو K1300 پخت 2، در یک مدار قرار دادن 6 دستگاه سانتریفوژ S&L به منظور جلوگیری از ضایعات و ایجاد یک مسیر واحد، خرید یک دستگاه بسته بندی بندی 50 کیلویی شکر و نصب دو دستگاه فیلتر دکانتور با سطح صاف کنندگی هر کدام 100 متر مربع در حال انجام است.

ناظران با اشاره به برنامه بهینه سازی و بهره وری در سیستم تصفیه خانه فاضلاب خاطر نشان کرد: بر این اساس، خرید 2 عدد بلوئر و جایگزینی بلوئرهای قدیمی به منظور کاهش مصرف برق و کاهش تزریق روغن به تصفیه خانه فاضلاب صورت خواهد گرفت.

وی عنوان کرد: تعویض لوله های پوسیده و قدیمی چاه های عمیق با هدف کاهش توقفات و جلوگیری از هدر رفتن آب، عایق کاری دستگاه ها، لوله ها و مخازن، در نظر گرفتن 4 عدد کنترل دور برای سانتریفوژ های S&L با هدف کاهش استهلاک و کاهش برق مصرفی از دیگر اقدامات در دستور کار شرکت در برنامه سوم به شمار می رود.

مدیر عامل شرکت قند چناران از خرید و نصب 3 دستگاه مبدل حرارتی صفحه ای و جایگزینی آن به جای مبدل حرارتی لوله ای برای شربت رقیق با هدف کاهش مصرف انرژی و افزایش کیفیت شربت در سال جاری خبر داد و افزود: علاوه بر این، تهیه پروژه متریال و انرژی بالانس برای فرایند تولید به منظور بهینه سازی مصرف سربخار ها و تغییر در سیستم استخرهای سردکننده آب کندانسور بارومتریک برای کاهش مصرف انرژی انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: بررسی تله بخارهای کارخانه به کمک سیستم ترموویژن و برنامه تعویض و یا تعمیر آن ها، جابجایی و کف شکنی چاه های عمیق کارخانه به منظور افزایش راندمان، نصب و بهره برداری از یک دستگاه توربوژنراتور EKM و 2MW، بهینه سازی و بررسی سیستم روشنایی کارخانه و استفده از لامپ های LED و اتوماسیون کامل اواپراسیون؛ بخش کوچک دیگری از فعالیت هایی است که شرکت قند چناران به منظور بهینه سازی در مصرف انرژی انجام خواهد داد.

ناظران با اشاره به آموزش پرسنل شرکت در راستای بهره وری و بهینه سازی مصرف عنوان کرد: استفاده از درایورها در سیستم های مختلف و ایجاد لوپ های کنترلی برای کاهش مصرف برق و اتوماسیون سیستم ها، خرید و نصب یک دستگاه نرمه گیر برای جلوگیری از ضایعات قندی و کاهش آلودگی تصفیه خانه فاضلاب و ادامه پروژه گرم کردن هوای مشعل های بویلرها از جمله اقداماتی است که شرکت در دست اقدام دارد.

وی اضافه کرد: شرکت قند چناران قصد دارد تا در سال جاری با شرکت های مورد تایید استاندارد به منظور پایش و کنترل پارامترهای گازهای خروجی از دودکش ها قرارداد منعقد کند؛ علاوه بر این، الکتروموتورها و گیربکس ها با راندمان پایین طی یک برنامه چند ساله تعویض خواهد شد.

49-94

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد