جزئیات خبر

شرکت قند چناران به عنوان واحد برتر مصرف انرژی در سال 1394 برگزیده شد

1394/9/28
شرکت قند چناران به عنوان واحد برتر مصرف انرژی در سال 1394 برگزیده شد

مهندس علی ناظران در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی اظهار کرد: این شرکت طی سال جاری، اقدامات بسیاری را با هدف بهینه سازی مصرف انرژی انجام داده است که از آن جمله می توان به خرید و نصب 5 دستگاه کنتور گاز برای کوره بخار و تفاله خشک کن و همچنین گرم کردن هوای ورودی به مشعل دیگ بخار به منظور افزایش بهره وری آن اشاره کرد.
وی ادامه داد: علاوه بر این، با بهینه سازی توربوژنراتور(توربین های گازی) EKM، بهره وری آن در مقایسه با توبوژنراتورهای دیگر افزایش یافته است.
ناظران با اشاره به افزایش 30 درصد جذب و مصرف چغندرقند این کارخانه در مقایسه با سال گذشته خاطرنشان کرد: میزان مصرف چغندر قند از هزار و 100 تن در روز طی سال گذشته به روزانه هزار و 450 تن چغندر طی سال جاری رسیده است.
وی ادامه داد: تا کنون بیش از 100 هزار تن چغندر دریافت شده که البته همچنان ادامه دارد.
ناظران از کاهش مصرف گاز به دلیل استفاده از آنالایزر گاز(نشت یاب گاز) توسط این شرکت سخن گفت و افزود: این دستگاه به منظور پایش وضعیت گازهای خروجی حاصل از احتراق دودکش دیگ های بخار مورد استفاده قرار می گیرد.
وی ادامه داد: همچنین با کنترل پارامترهای مربوط به گازهای حاصل از احتراق مانند دی اکسید کربن، منوکسید کربن و اکسیژن، مصرف گاز کاهش بسیاری داشته است.
مدیرعامل شرکت قند چناران نصب کلکتور بخار(گردآورنده بخار) در توربین برای یکپارچه کردن بخار مصرفی خط تولید، کاهش مصرف انرژی و نوسانات بخار را از اقدامات دیگر این شرکت در عرصه مدیریت انرژی برشمرد.

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد