جزئیات خبر

فعالیت فصلی کارخانه قند چناران پایان یافت

1394/11/14
فعالیت فصلی کارخانه قند چناران پایان یافت

مهندس علی ناظران در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی اظهار کرد: طی سال جاری بیش از 119 هزار و 600 تن چغندر تحویل کارخانه قند چناران شده که از این مقدار، 104 هزار و 118 تن به مصرف کارخانه رسیده و حدود 15 هزار و 500 تن به کارخانه قند شیرین ارسال شده است.
وی ادامه داد: ضمن اینکه نزدیک به 3 هزار و 200 تن چغندر آزاد از چغندرکاران نیز دریافت شده است.
ناظران اضافه کرد: شرکت قند چناران از سال گذشته با افزون بر 1186 نفر پیمانکار برای تامین چغندر این کارخانه قرارداد امضا کرده بود.
وی دوره بهره برداری این کارخانه طی سال جاری را 87 روز عنوان کرد و افزود: این چغندرها از کشاورزان شهرهای چناران، قوچان و شیروان دریافت شده است.
ناظران درباره تعداد نیروهای مشغول به کار در کارخانه قند چناران از زمان راه‌اندازی فصلی خاطرنشان کرد: تعداد نیروهای ثابت کارخانه 105 نفر است که در دوره بهره برداری این رقم به 296 نفر افزایش یافته است.
وی از تجهیز و نوسازی دستگاه‌های این کارخانه طی سال جاری در قالب برنامه سوم استراتژیک خبر داد و افزود: شرکت قند چناران به منظور دستیابی به اهداف پیش بینی شده در برنامه استراتژیک سازمان اقتصادی رضوی، اقداماتی انجام داده که از جمله مهم‌ترین آن ها می توان به خرید و نصب یک دستگاه نرمه‌گیر آب چغندرشویی، دو دستگاه فیلتر دکانتور، یک دستگاه فیلتر ممبران، ، سه دستگاه مبدل حرارتی صفحه ای، خشک کن شکر به ظرفیت 500 تن در روز، یک دستگاه بسته بندی شکر 50 کیلوگرمی، انجام اصلاحات مورد نیاز در خط تولید و ... اشاره کرد.
مدیرعامل شرکت قند چناران ادامه داد: این تجهیز و نوسازی در شصتمین دوره بهره برداری کارخانه نتایج مثبتی نظیر افزایش چغندر تحویلی و مصرفی، افزایش ضریب استحصال در مقایسه با سال های گذشته و کاهش مصرف انرژی و آب را در برداشته است.

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد