جزئیات خبر
طی 4 ماه نخست سال جاری؛
4 تن ماهی قزل‌آلا از استخرهای شرکت کشت ‌و صنعت اسفراین صید شد

1396/5/12
4 تن ماهی قزل‌آلا از استخرهای شرکت کشت ‌و صنعت اسفراین صید شد

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت اسفراین گفت: طی 4 ماه نخست سال 1396، حدود 4 تن ماهی قزل‌آلا از استخرهای این شرکت صید شده است.
دکتر حمید برکی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: این شرکت دارای 20 استخر بتنی و 6 استخر هشت ضلعی می‌باشد که به پرورش ماهی قزل‌آلا اختصاص داده شده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر، آب مورد نیاز شیلات از چاه شماره 16 با شوری 15000 میکروموس بر سانتی متر تهیه می‌شود.
برکی اضافه کرد: شرکت کشت و صنعت اسفراین قبلاً از استخرهای خاکی برای پرورش ماهی قزل‌آلا استفاده می‌کرده است، ولی اخیراً به منظور بهبود کیفیت تولید ماهی قزل آلا استخرهای مذکور به استخرهای بتنی تغییر کرده است.
وی درباره استخرهای ویژه پرورش ماهی قزل‌آلا در این شرکت گفت: ظرفیت استخرهای بتنی بخش پرواری، 1035 متر مکعب می‌باشد که معمولا در هر متر مکعب، 20 کیلوگرم ماهی تولید می‌شود.
وی ادامه داد: ماهی قزل‌آلا در بدو پرورش و با وزن 15 تا 20 گرم، تحمل شوری آب را ندارد، لذا تا وزن مورد نظر در استخرها هشت ضلعی نگهداری سپس به استخرهای بتنی حاوی آب شور انتقال داده می شود.
برکی با اشاره به ایجاد اشتغال واحد شیلات شرکت کشت و صنعت اسفراین برای جوانان بومی منطقه، گفت: در حال حاضر، 2 نفر در واحد شیلات پرورش بچه ماهی و 2 نفر نیز در شیلات پرواری مشغول به کار هستند.
مدیرعامل شرکت کشت و صنعت اسفراین درباره گستره فروش ماهی گفت: شهرستان اسفراین و بجنورد،همچنین سازمان‌ها و موسسات وابسته به آستان قدس رضوی در مشهد، بازارهای اصلی مصرف ماهی تولیدی شرکت محسوب می شوند.
 131-96

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد