جزئیات خبر
مدیرعامل شرکت کشت و صنعت اسفراین:
عرضه پسته ارگانیک به بازارهای جهانی را در دستور کار داریم

1396/6/16
عرضه پسته ارگانیک به بازارهای جهانی را در دستور کار داریم

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت اسفراین گفت: عرضه پسته ارگانیک و سالم به بازارهای جهانی را در دستور کار داریم. طبق برنامه پنجم توسعه می بایست تا پایان برنامه، 25 درصد تولید محصولات به محصول سالم اختصاص یابد.
دکتر حمید برکی در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: محصول ارگانیک محصولی است که تولید آن مبتنی بر مدیریت اکوسیستم می باشد و در تولید آن به حاصلخیزی خاک و سلامت گیاه و عدم مصرف مواد شیمیایی مصنوعی از جمله سموم و کودهای شیمیایی تأکید می شود. در کنار محصول ارگانیک تعریف دیگری به نام محصول سالم وجود دارد که تولید این گونه محصولات تحت کنترل استاندارد های الزامی و اجباری کیفیت غذایی در کشاوری انجام می شود. این محصولات دارای حد مجاز باقیمانده آفت کش، عناصر، فلزات وسموم طبق استاندارد های خاص می باشند. از جمله این استانداردها می توان به کداکس ، MRL ، ADIاشاره کرد.
وی افزود: می‌توان با استفاده از کودهای آلی و زیستی و نیز روش‌های به‌زراعی، مدیریت تلفیقی آفات، مصرف سموم و کودهای شیمیایی را به حداقل عملکرد رسانید.
وی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به میزان اندک محصول تولیدی در باغات پسته شرکت، این محصول به صورت محلی به فروش می‌رسد، اما در صدد هستیم با شروع باردهی قطعات مختلف، نسبت به دریافت گواهی‌نامه تولید محصول سالم یا ارگانیک با برند آستان قدس رضوی اقدام نمائیم.

212-96

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد