جزئیات خبر
مدیرعامل شرکت کشت و صنعت اسفراین:
تولید و فرآوری گیاهان دارویی راهی برای برون رفت از بحران کم آبی است

1396/7/16
تولید و فرآوری گیاهان دارویی راهی برای برون رفت از بحران کم آبی است

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت اسفراین گفت: تولید و فرآوری گیاهان دارویی، راهی برای برون رفت از بحران کم آبی است.
دکتر حمید برکی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: با توجه به محدودیت های کمی و کیفی منابع آب، تولید و فرآوری گیاهان دارویی به ویژه ارقام مقاوم به خشکی و شوری که از نظر اقتصادی نیز توجیه بالایی دارند، می تواند گزینه مناسبی برای برون رفت از بحران کم آبی باشد.
وی ادامه داد: در همین راستا، شرکت کشت و صنعت اسفراین در حال تهیه سند جامع چشم انداز تولید و فرآوری گیاهان دارویی می باشد و تصمیم دارد در سال جاری تولید و فرآوری تعدادی از گیاهان دارویی اقتصادی را در مقیاس پایلوت آغاز نماید. وی خاطر نشان کرد در این طرح جامع عمدتا اسانس گیاهانی که مصارف زیادی در صنعت تولید دارو های گیاهی، آرایشی و بهداشتی دارند تولید خواهد شد و در این رابطه نیاز واحدهای تولیدی آستان قدس رضوی در الویت خواهد بود.
 برکی با اشاره به مرحله نخست این برنامه ابراز امیدواری کرد فاز اول طرح پایلوت تولید و فرآوری گیاهان دارویی با کشت گیاهان آویشن باغی، رزماری، اسطخدوس، مریم گلی، چای ترش، کدو پوست کاغذی، زیره سیاه و نعناع فلفلی در سال زراعی 97-1396 اجرا شود.
وی ادامه داد: همچنین برنامه کشت یک هکتار گل محمدی نیز در دستور کارسال جاری شرکت قرار دارد.
مدیرعامل شرکت کشت و صنعت اسفراین با اشاره به تعاملات صورت گرفته با دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی، گفت: با تعاملات صورت گرفته امیدواریم  به زودی شاهد جلب مشارکت اساتید، فارغالتحصیلان جویای شغل و بهره برداری از ظرفیت های بلااستفاده تجهیزات آزمایشگاهی آن مراکز باشیم.
 270-96

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد