جزئیات خبر

تولید نشاء گوجه فرنگی در مزرعه نمونه آغاز شد

1395/1/24
تولید نشاء گوجه فرنگی در مزرعه نمونه آغاز شد

مهندس علی اورعی زارع در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی گفت: در سال جاری 30 میلیون نشاء گوجه فرنگی تولید خواهد شد که این رقم در سال گذشته 23 میلیون و 500 هزار نشاء بوده است.

وی ادامه داد: بخشی از این نشاءها پس از نگهداری در گلخانه، در خرداد ماه امسال در زمین اصلی به مساحت 450 هکتار کاشته می‌شود.

اورعی زارع اضافه کرد: برداشت گوجه فرنگی‌های کشت شده نیز در شهریور و مهر ماه امسال صورت می‌گیرد.
وی با اشاره به ارقام نشاءهای تولیدی گفت: این ارقام شامل زمرد، فلات، سادین و پتو ارلی CH است که به روش نرسرینگ تولید می‌شوند.

اورعی زارع درباره فواید کشت به روش نرسرینگ گفت: تراکم مناسب بوته‌های گوجه فرنگی، تنظیم تاریخ برداشت محصول، برداشت زودتر از موعد در مقایسه با روش بذری، مقاومت در برابر بیماری‌های گیاهی، صرفه جویی در مصرف آب، یکنواختی کشت و کاهش نیروی انسانی از جمله مزایای این روش به شمار می‌رود.

وی با تاکید بر استفاده از سیستم‌های نوین آبیاری در تولید محصولات کشاورزی افزود: علاوه بر آبیاری نشاء‌های نگهداری شده در گلخانه به روش بارانی، این محصول پس از انتقال به زمین اصلی با سیستم‌های تحت فشار قطره‌ای نیز آبیاری می شود.
اورعی زارع ادامه داد: بیشتر نشاء‌های تولیدی در اراضی مزرعه نمونه مورد استفاده قرار می گیرد و برای فروش نیز شرکت‌ها و موسسات کشاورزی وابسته به آستان قدس رضوی در اولویت هستند.

سرپرست موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه همچنین از تولید نشاء فلفل دلمه ای رنگی و بادمجان توسط این موسسه طی سال جاری خبر داد.

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد