جزئیات خبر

306 هکتار از اراضی مزرعه نمونه به سیستم‌های نوین آبیاری مجهز شد

1395/1/24
306 هکتار از اراضی مزرعه نمونه به سیستم‌های نوین آبیاری مجهز شد

مهندس علی اورعی زارع در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی بیان کرد: بر این اساس، 103 هکتار از اراضی گوجه فرنگی، 25 هکتار از اراضی ذرت، 35 هکتار از مزارع خربزه و 18 هکتار از اراضی چغندر قند به آبیاری تحت فشار قطره ای تیپ، تجهیز شده است.

وی ادامه داد: همچنین سیستم های آبیاری قطره‌ای و مه پاش ضد یخ زدگی در سطح 5 هکتار از باغات مدرن و متراکم موسسه انجام شده است.

اورعی زارع اضافه کرد: این سیستم ها در اراضی چاه‌های 15، 18، 19، 20، 22، 31، 36، 37، 39 و 41 مزرعه نمونه اجرا شده است.

وی اتصال استخر چاه شماره 16 به 19 را یکی دیگر از اقدامات موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه به منظور استفاده بهینه از منابع آبی عنوان کرد و گفت: با این کار، 5 حلقه چاه به یکدیگر مرتبط شده اند.

اورعی زارع با اشاره به اجرای طرح تجهیز 120 هکتاری آبیاری تحت فشار در اراضی این موسسه، افزود: این سیستم آبیاری برای اراضی چغندرقند، ذرت و خربزه در نظر گرفته شده که در بهار سال جاری کشت خواهند شد.

وی درباره اهمیت جلوگیری از هدر رفت آب تصریح کرد: این موسسه به دلیل کمبود آب موجود در کشور که به نوعی مهم ترین عامل محدود کننده توسعه کشاورزی نیز محسوب می‌شود، هر ساله اقدامات مثبتی را در قالب برنامه استراتژیک خود به منظور مدیریت صحیح مصرف آن، در دستور کار خود قرار داده است.

سرپرست موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه ادامه داد: بدین منظور طی سال زارعی جاری، 2 هزار و 660 هکتار از اراضی این موسسه به وسیله سیستم های تحت فشار آبیاری شد.

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد