جزئیات خبر

محصولات گلخانه‌ای مزرعه نمونه؛ ثمره الگوی کشاورزی نوین

1395/8/26
محصولات گلخانه‌ای مزرعه نمونه؛ ثمره الگوی کشاورزی نوین

سرپرست موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه گفت: محصولات گلخانه‌ای مزرعه نمونه، ثمره پیاده سازی الگوی کشاورزی نوین است.
مهندس علی اورعی زارع در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: این موسسه طی سال جاری اقدام به کاشت گوجه فرنگی رقم گیلاسی (چری) و همچنین فلفل دلمه رنگی کرده است.
وی درباره روش تولید این محصولات گفت: بذرهای مورد نظر ابتدا در سینی توسط دستگاه بذرکار کاشته می شود و نشاء های حاصله پس از موعد مقرر به گلخانه منتقل می شوند.
اورعی زارع با اشاره به روش آبیاری این گلخانه ها بیان کرد: با هدف صرفه جویی در مصرف آب و افزایش راندمان تولید، از سیستم های نوار تیپ و قطره ای برای آبیاری استفاده شده است.
وی ادامه داد: محصولات گلخانه ای مزرعه نمونه در فروشگاه های زنجیره ای شهرداری و هایپرمارکت های سطح شهر عرضه و به فروش می رسد.
اورعی زارع، برنامه تغذیه ای مناسب را یکی از اقدامات مزرعه نمونه برای افزایش میزان بهره وری دانست و افزود: علاوه بر این، فعالیت هایی نظیر کوددهی قبل از کاشت، داشت و برداشت به موقع محصول، کاشت بهینه و ... انجام شده است.
سرپرست موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه درباره رویکرد این موسسه از کشت محصولات گلخانه ای گفت: صرفه جویی در مصرف آب و تولید خارج از فصل میوه، مهم ترین اهداف مزرعه نمونه از تولید این دسته از محصولات است.
وی ادامه داد: ضمن این که محصولات گلخانه ای به لحاظ مشتری پسندی و کیفیت، جایگاه بهتری را در نزد عموم مردم دارد.
267-95

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد