جزئیات خبر
سرپرست موسسه کشت‌وصنعت مزرعه نمونه:
راندمان تولید بیش از 100 تن چغندرقند در مزرعه نمونه

1395/9/21
راندمان تولید بیش از 100 تن چغندرقند در مزرعه نمونه

سرپرست موسسه کشت‌وصنعت مزرعه نمونه گفت: در سال جاری این موسسه با استفاده از رقم های هیبرید مناسب و آبیاری به روش قطره ای تیپ و اجرای دقیق کاشت، داشت و برداشت و نیز مبارزه مناسب با آفات و بیماری ها و کشت به موقع چغندرقند، تولید هکتاری 100 تن را بدست آورده و توانسته با 40 درصد صرفه جویی در مصرف آب نسبت به روش های معمول توسط دیگر کشاورزان محصولی با صرفه  اقتصادی تولید کند.
اورعی زارع با اشاره به پیش بینی برداشت 75 هزار تن چغندر قند از اراضی این موسسه گفت: طی سال جاری 75 هکتار به کشت این محصول اختصاص داده شده است.
وی ادامه داد: خوشبختانه میزان عملکرد تولید در هر هکتار طی سال جاری، بیش از 100 تن چغندر بوده است، در حالی این رقم در سال گذشته 89 تن در هر هکتار می باشد.
اورعی زارع درباره ارقام برداشت شده چغندر قند گفت: محصول برداشت شده، از بذرهای با کیفیت و مناسب است که دارای راندمان تولید بالا نیز می باشد.
وی با بیان این که بیش از 80 درصد مزارع چغندر قند این موسسه با استفاده از سیستم های تحت فشار قطره ای آبیاری شده است، افزود: آبیاری مابقی اراضی نیز به صورت سطحی صورت گرفته است.
سرپرست موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه، برداشت چغندر قند با عیار 19 تا 20 و همچنین افزایش راندمان میزان تولید را از جمله موفقیت های کشت چغندر امسال دانست.
اورعی زارع درباره گستره فروش چغندرهای برداشت شده گفت: تمامی محصول برداشت شده به کارخانه های قند چناران و قند تربت حیدریه وابسته به آستان قدس رضوی ارسال می شود.
 294-95

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد