جزئیات خبر
تا پایان سال جاری؛
6200 مترمکعب استخر ژئوممبران در مزرعه نمونه احداث می شود

1395/12/3
6200 مترمکعب استخر ژئوممبران در مزرعه نمونه احداث می شود

سرپرست موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه از احداث دو باب استخر با پوشش ژئوممبران با حجم 6200 متر مکعب در اراضی این موسسه تا پایان سال جاری خبر داد.
علی اورعی زارع در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی با اشاره به ساخت دو باب استخر بیان کرد: این استخر ها در اراضی محدوده چاه های 20 و 32 ساخته خواهد شد.
وی ادامه داد: بدین ترتیب، استخر محدوده چاه شماره 20 به آبیاری باغات متراکم سیب و گلابی و سایر باغات این موسسه و همچنین استخر محدوده چاه شماره 32 به کشت های قطره ای، بارانی سنتر و سطحی ویژه محصولاتی نظیر گندم، جو، خربزه، کلزا، چغندر قند و ... اختصاص داده خواهد شد.
علی اورعی زارع درباره اهداف این موسسه از ساخت استخر های جدید گفت: تجمیع و ذخیره سازی آب چاه ها، استفاده از چاه ها با دبی بالاتر، آبیاری اراضی، به کار گیری در سیستم های مه پاش باغات متراکم و سایر باغات و ... از جمله این موارد به شمار می رود.
وی ادامه داد: در این راستا،  چاه های 36 و 21 با چاه شماره 20 و همچنین چاه های 23، 24، 27، 29، 30، 30،31، 33، 34 و 38 با چاه شماره 32 تجمیع شده اند.
علی اورعی زارع با اشاره به جنس و ویژگی های ساختاری این استخر ها گفت: این استخر ها با زیرسازی خاکی، دارای پوشش ژئوممبران هستند و ایستگاه پمپاژ آن از نوع  شناور و استخر از نوع نیمه دفنی در زمین می باشد.
وی ادامه داد: هم اکنون حفاری و خاکریزی، پخش و کوبیدن دیواره ها انجام شده و عملیات احداث لوله خروجی استخر و نصب پمپ شناور به پایان رسیده است.
علی اورعی زارع تعداد استخر های ذخیره آب حال حاضر این موسسه را 17 باب عنوان کرد و افزود: با بهره برداری از طرح مذکور، تعداد استخرهای موسسه به 19 باب افزایش خواهد یافت.
سرپرست موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه اضافه کرد: کمبود منابع آبی، کاهش دبی آب چاه ها و نیز خشکسالی های اخیر، باعث شده تا موسسه نسبت به احداث استخرهای جدید ذخیره آب اقدام کند.
384-95

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد