جزئیات خبر
سرپرست موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه:
صنعت کشاورزی بدون ورود به عرصه اقتصاد دانش‌بنیان محکوم به فنا است

1396/1/19
صنعت کشاورزی بدون ورود به عرصه اقتصاد دانش‌بنیان محکوم به فنا است

سرپرست موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه گفت: صنعت کشاورزی بدون ورود به عرصه اقتصاد دانش‌بنیان محکوم به فنا است.
علی اورعی زارع در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی درباره لزوم ورود صنعت کشاورزی کشور به عرصه اقتصاد دانش بنیان، بیان کرد: با توجه به مسائل و مشکلاتی که در اثر بحران آب و همچنین تغییر اقلیم بر بخش کشاورزی تحمیل شده است، این بخش برای بقاء خود ناگزیر به ورود در عرصه اقتصاد دانش بنیان می باشد و حتی می توان گفت که سال ها پیش و قبل از بروز بحران ها، باید این اتفاق می افتاد.
وی ادامه داد: در هر صورت بخش کشاورزی با روش سنتی موجود، در یک پروسه کوتاه مدت محکوم به نابودی است و هر شرکت کشاورزی که نتواند یا نخواهد به عرصه اقتصاد دانش بنیان وارد شود، در حقیقت حکم مرگ تولید کشاورزی را امضاء کرده است.
اورعی زارع درباره جایگاه اقتصاد دانش بنیان در برنامه استراتژیک موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه گفت: توسعه فعالیت های تولیدی، تبدیلی و خدماتی دانش بنیان، یکی از برنامه های استراتژیک مزرعه نمونه در راستای پیاده سازی اقتصاد دانش بنیان است که از جمله اهداف مذکور می توان به احداث مجتمع تولیدات گلخانه ای در سطح 10 هکتار و ایجاد کارخانه تولید بذر سبزی و صیفی با مشارکت شرکت های معتبر خارجی، اشاره کرد.
وی ادامه داد: احداث باغ مادری در سطح 5 هکتار به منظور تولید پیونک مورد نیاز برای تولید نهال، ساخت آزمایشگاه کشت بافت برای تولید پایه های رویشی به روش کشت بافت و احداث 10 هکتار باغ متراکم آلبالو، بخشی دیگر از این اهداف به شمار می رود.
سرپرست موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه، بهینه سازی تولید را یکی دیگر از برنامه های این موسسه برای اجرای سیاست های اقتصاد دانش بنیان دانست و افزود: این مهم از طریق استقرار کامل سامانه اتوماسیون فعالیت های کشاورزی و همچنین تهیه و نصب نرم افزار های مالی، بازرگانی، اداری و دامپروری یکپارچه با سامانه اتوماسیون فعالیت های کشاورزی محقق خواهد شد.
13-96

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد