جزئیات خبر
سرپرست موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه:
اقتصاد مقاومتی زیربنای اصلی اقتصاد کشور است

1396/1/21
اقتصاد مقاومتی زیربنای اصلی اقتصاد کشور است

سرپرست موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه گفت: اقتصاد مقاومتی، زیربنا و اساس سایر بخش‌های اقتصادی کشور است.
علی اورعی زارع در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: بر اساس سیاست های کلی ابلاغ شده توسط مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی و با توجه به نوع فعالیت های بخش کشاورزی، اقدامات انجام شده در این عرصه، می تواند موجبات تحولات عظیمی در این بخش از اقتصاد کشور را فراهم آورد.
وی با اشاره به اقدامات این موسسه در حوزه اقتصاد مقاومتی طی سال جاری گفت: مزرعه نمونه اقدامات متعددی را در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی انجام داده است که اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار در سطح بیش از 200 هکتار از اراضی و احداث 2 باب استخر ذخیره آب با مجموع ظرفیت 6 هزار و 200 متر مکعب، بخشی از این موارد به شمار می رود.
اورعی زارع ادامه داد: علاوه بر این، می توان به تغییر محل تعداد 5 حلقه چاه که منجر به افزایش حدود 50 لیتر در ثانیه به مجموع آبدهی چاه های موسسه شده است نیز اشاره کرد.
وی احداث باغات مدرن و متراکم برای نخستین بار در کشور را یکی دیگر از اقدامات این موسسه در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: در این باغات، از سیستم های آبیاری قطره ای و بارانی، سیستم ضد  تشعشع، ضد تگرگ و ضد سرما استفاده شده است.
اورعی زارع ادامه داد: در هر هکتار از باغات الگویی، امکان کاشت 3 هزار و 900 اصله نهال مرغوب با پایه رویشی وجود دارد.
وی با اشاره به تولید انواع نهال میوه با پایه رویشی توسط مزرعه نمونه گفت: این مهم با همکاری مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی صورت گرفته است.
سرپرست موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه، طراحی و ساخت انواع سازه های گلخانه ای مدرن و پیشرفته، احداث باغ نیمه متراکم گلابی با پایه رویشی در سطح 5 هکتار و ... را بخشی دیگر از فعالیت های موسسه به منظور تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.
19-96

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد