جزئیات خبر
مدیرعامل موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه آستان قدس رضوی:
درصدد ترویج الگوی باغداری نوین در سطح کشور هستیم

1396/2/23
درصدد ترویج الگوی باغداری نوین در سطح کشور هستیم

مدیرعامل موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه آستان قدس رضوی گفت: به عنوان بخش پیشرو در سیستم های محیط کشاورزی درصدد هستیم تا الگوی باغداری نوین را در سطح کشور ترویج دهیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی ، مهندس علی اورعی در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه گل و گیاه مشهد با بیان این مطلب گفت: این موسسه قدمتی 50 ساله در زمینه های زراعت، باغبانی و دامداری دارد و مزرعه نمونه قدیمی ترین موسسه کشت و صنعت آستان قدس رضوی است که از مدرن ترین سیستم های باغداری در آن استفاده می شود.
وی با بیان اینکه این مجموعه دارای 14 هزار هکتار اراضی است، گفت: این مجموعه با تولید سالانه بیش از 95 هزار تن محصول تولیدی است که میانگین تولید محصولات  بیش از 2 و نیم برابر استان می باشد.
اورعی گفت: حضور در چنین نمایشگاه هایی با هدف ارائه طرح ها و فعالیت های مجموعه و در واقع ترویج و همچنین ارائه توانمندی های علمی و نوآورانه موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه آستان قدس رضوی صورت می گیرد.
وی افزود: این مجموعه به دنبال آن است تا به عنوان یک موسسه دانش بنیان در سطح کشور معرفی شود و با توجه به نیازهای بخش کشاورزی و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گام های مناسبی بردارد که در همین زمینه نمونه ای از باغ های متراکم در نمایشگاه اجرا شده است.
مدیرعامل موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه آستان قدس رضوی با اشاره به بحث صادرات تصریح کرد: در بحث بذور چه بذرهای صیفی جات و چه بذرهای زراعی که از نیازهای شدید کشور است و همه ساله از خارج وارد می شود نیز توانسته ایم با استانداردهای جهانی محصول را در داخل کشور تولید و برنامه ریزی جهت صادرات صورت دهیم
وی با اشاره به برخی از محصولات این مجموعه شامل گندم، جو، گوجه فرنگی، خربزه، ذرت، یونجه و انواع میوه های سردرختی گفت: با تبدیل باغات سنتی به باغات مدرن متراکم توانسته ایم علاوه بر تولید سه برابری محصول، میزان مصرف آب را به یک سوم کاهش داده و از هر لیتر آب، درآمدی چند برابری نسبت به محصولات عادی داشته باشیم.
54-96

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد