جزئیات خبر

کشت 500هکتار گوجه‌فرنگی در مزرعه‌نمونه به صورت 100 درصد نشائی

1396/4/4
کشت 500هکتار گوجه‌فرنگی در مزرعه‌نمونه به صورت 100 درصد نشائی

سرپرست موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه از کشت 500 هکتار گوجه‌فرنگی در این اراضی به صورت 100 درصد نشائی خبر داد.
مهندس علی اورعی زارع در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: تولید نشاء این محصول به روش نرسرینگ بوده و اکنون نشاء‌ها به زمین اصلی منتقل شده است.
وی درباره مزایای روش نرسرینگ گفت: تراکم مناسب بوته‌های گوجه‌فرنگی، تنظیم تاریخ برداشت محصول زودتر از موعد در مقایسه با کشت بذری، مقاومت در برابر بیماری‌های گیاهی، صرفه‌جویی در مصرف آب، یکنواختی کشت و... از جمله این مزایا به شمار می‌رود.
اورعی زارع، آماده‌سازی به موقع و کامل زمین را یکی از اقدامات صورت گرفته به منظور افزایش راندمان تولید گوجه‌فرنگی دانست و افزود: در این راستا همچنین فعالیت‌هایی همچون برنامه تغذیه‌ای مناسب، استفاده از سیستم‌های آبیاری تحت فشار و استفاده از کودهای میکرو و ماکرو انجام خواهد شد.
وی ادامه داد: برداشت این محصول از اواخر مرداد ماه آغاز می‌شود و تا اوایل آبان ماه سال جاری به طول می‌انجامد.
اورعی زارع با اشاره به آبیاری این اراضی با استفاده از سیستم‌های تحت فشار گفت: تمام اراضی گوجه‌فرنگی در کشت امسال به صورت قطره‌ای نوار تیپ آبیاری می‌شود.
وی ادامه داد: تجهیز اراضی به سیستم‌های نوین آبیاری، یکی از برنامه‌های استراتژیک موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه است که به دلیل مشکل کمبود آب حاکم بر کشور و مصرف بالای آب در بخش کشاورزی، هر ساله در دستور کار موسسه قرار دارد.
سرپرست موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه درباره گستره فروش گوجه‌فرنگی گفت: این محصول پس از برداشت در وهله نخست به کارخانه شرکت فرآورده‌های غذایی رضوی و در مرحله بعد، به کارخانجات تولیدی رب گوجه فرنگی استان ارسال می‌شود.
 
83-96

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد