جزئیات خبر
در گفت‌وگو با سرپرست موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه مطرح شد؛
ارتقاء سطح دانش متخصصان حوزه کشاورزی در نمایشگاه‌های بین المللی

1396/6/4
ارتقاء سطح دانش متخصصان حوزه کشاورزی در نمایشگاه‌های بین المللی

سرپرست موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه گفت: حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی، فرصت مناسبی برای ارتقاء سطح دانش متخصصان حوزه کشاورزی است.
علی اورعی زارع در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی در جریان هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع غذایی و ماشین‌آلات وابسته که در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی مشهد در حال برگزاری است، بیان کرد: تبادل نظر و استفاده از تجربیات سایر متخصصان، یکی دیگر از دستاوردهای نمایشگاه‌هایی از این دست به شمار می‌رود.
وی حضور در نمایشگاه‌های متعدد را بستری مناسب برای معرفی اقدامات جدید و محصولات موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه عنوان کرد و افزود: آستان قدس رضوی، مجموعه بی‌نظیری است که شعار از مزرعه تا سفره را به معنای واقعی به منصه ظهور رسانده و این مهم در نمایشگاه امسال در معرض دید عموم نیز قرار گرفته است.
وی با اشاره به اقدامات مهم سال جاری این موسسه گفت: مزرعه نمونه، امسال موفق به تولید 33 میلیون عدد انواع نشاء گوجه فرنگی، فلفل، بادمجان و خربزه شده است.
اورعی زارع ادامه داد: همچنین طی این مدت، حدود 50 تن محصول گلخانه‌ای شامل گوجه‌فرنگی چری و فلفل رنگی برداشت شده است.
وی موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه را اولین احداث‌کننده باغات متراکم در کشور دانست و افزود: مزرعه نمونه ضمن احداث باغ متراکم سیب و توسعه این باغات، باغ متراکم گلابی را طی سال 1396 احداث کرده است.
اورعی زارع ادامه داد: این موسسه همچنین احداث باغات متراکم هسته‌دار نظیر هلو و شلیل را در دستور کار دارد.
وی با اشاره به کلنگ‌زنی شهرک گلخانه‌ای در سطح 100 هکتار توسط این موسسه گفت: مزرعه نمونه نسبت به تولید پایه‌های رویشی از طریق کشت بافت نیز اقدام کرده است.
سرپرست موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه از احداث بزرگ‌ترین باغ مادری کشور توسط این موسسه تا پایان سال جاری خبر داد و افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، به منظور تولید پیوندک، نهال‌های عاری از ویروس از تمامی ارقام هسته‌دار و دانه‌دار را از خارج وارد می‌کنیم.
اورعی زارع با بیان اینکه از ابتدای سال جاری، 2 استخر ذخیره آب احداث شده است، گفت: تا پایان سال نیز 2 باب استخر دیگر ساخته خواهد شد.
187-96

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد