جزئیات خبر
طی سال زراعی 96-95؛
1100 هکتار از اراضی مزرعه نمونه به سیستم‌های تحت فشار مجهز شد

1396/6/19
1100 هکتار از اراضی مزرعه نمونه به سیستم‌های تحت فشار مجهز شد

سرپرست موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه گفت: طی سال زراعی 96-95، هزار و 100 هکتار از اراضی این موسسه به سیستم‌های تحت فشار مجهز شده است.
علی اورعی زارع در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: در این اراضی، محصولاتی مانند گوجه‌فرنگی، چغندر قند، ذرت علوفه‌ای، خربزه و گندم کشت شده است.
وی با اشاره به تاثیر استقرار سیستم‌های نوین آبیاری به منظور افزایش راندمان تولید محصولات، گفت: استفاده از سیستم‌های مذکور به علت کاهش دور آبیاری به کمتر از سه روز، منجر به کاهش تنش آبی در گیاه می‌شود و افزایش بهره‌وری تولید در واحد سطح را به دنبال خواهد داشت.
اورعی زارع ادامه داد: علاوه بر این، آبیاری اراضی با استفاده از روش‌های نوین، مزایایی همچون افزایش راندمان آبیاری، کاهش علف‌های هرز، افزایش کیفیت محصول و آبیاری آسان را در پی دارد.
وی استفاده از سیستم‌های تحت فشار برای رساندن کود به گیاه، بهره‌وری و تنظیم دقیق برای پخش این مواد در سطح مزارع، آبیاری با آب کم، کاهش تبخیر از سطح خاک، کاهش تلفات انتقال و توزیع آب در مزارع را بخشی دیگر از مزایای سیستم‌های آبیاری نوین عنوان کرد.
سرپرست موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه، توسعه سیستم‌های تحت فشار در اراضی کشاورزی و باغی را از جمله اهداف در اولویت این موسسه دانست و افزود: در این راستا، افزایش مساحت سیستم‌های آبیاری تحت فشار با رویکرد بالا بردن بهره‌وری آب در آبیاری، کاهش مصرف آب در واحد سطح، افزایش عملکرد محصولات مختلف در دستور کار کارشناسان و متخصصان این موسسه قرار دارد.
216-96

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد