جزئیات خبر

جو؛ محصولی بر اساس الگوی کشت مناسب با بهره وری مصرف آب

1395/3/10
جو؛ محصولی بر اساس الگوی کشت مناسب با بهره وری مصرف آب

سرپرست شرکت کشاورزی رضوی گفت: این شرکت هرساله کشت محصولات براساس الگوی کشت مناسب با بهره وری مصرف آب، نظیر جو را در دستور کار دارد.

محمد باقر قناد طوسی در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: طی سال گذشته 300 هکتار به کشت جو در اراضی این شرکت اختصاص داده شده است و پیش بینی می شود در مجموع هزار و 500 تن برداشت شود.

وی ادامه داد: این شرکت سال گذشته از رقم های یوسف و نیک برای کشت جو استفاده کرده است.

قناد طوسی با اشاره به نقش جو در تامین پروتئین حیوانی و خوراک دام، افزود: به همین دلیل کشت این محصول برای رسیدن به خود کفائی در تامین پروتئین حیوانی و قطع واردات اهمیت زیادی دارد.

وی مصرف پایین آب را یکی از دلایل کشت این محصول دانست و گفت: جو، یکی از سازگارترین غلات است که قادر به تحمل شرایط کم آب و حتی شوری خاک است.

قناد طوسی ادامه داد: ضمن این که جو در مقایسه با گندم در برابر خشکی مقاوم تر است و همین امر باعث شده تا کشاورزان به کشت جو رغبت بیشتری داشته باشند.

وی روش آبیاری اراضی جو شرکت کشاورزی رضوی را به روش آبیاری تحت فشار عنوان کرد.

قناد طوسی درباره گستره فروش این محصول گفت: جو برداشت شده به مراکز تحقیقات به عنوان پایه بذری و همچین شرکت های تعاونی و گاوداری های آستان قدس رضوی فروخته می شود.

سرپرست شرکت کشاورزی رضوی، تولید بذر با طبقه گواهی و مادری را یکی از موفقیت های این شرکت در زمینه محصول جو دانست.

قناد طوسی از آغاز کشت محصول جو شرکت در مهر ماه امسال خبر داد و افزود: پس از بررسی پتانسیل عملکرد ارقام کشت شده و در صورت نیاز، ارقام جدید سازگار جایگزین رقم های کم بازده می شود.

 70-95

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد