جزئیات خبر

آغاز برداشت خوشه های طلایی گندم از اراضی شرکت کشاورزی رضوی

1395/4/2
آغاز برداشت خوشه های طلایی گندم از اراضی شرکت کشاورزی رضوی

سرپرست شرکت کشاورزی رضوی از آغاز برداشت گندم اراضی این شرکت خبر داد.

محمد باقر قناد طوسی در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: طی سال گذشته محصول گندم در سطح 320 هکتار و شامل ارقام پیشتاز، پیشگام، سیروان و سیوند کشت شده است.

وی ادامه داد: پیش بینی می شود در مجموع هزار و 600 تن و به طور متوسط 5 تن در هر هکتار برداشت شود.

قناد طوسی اضافه کرد: سال گذشته نیز هزار و 550 تن گندم با میزان برداشت 4 هزار و 700 کیلوگرم در هر هکتار، جمع آوری شد.

وی با اشاره به آبیاری 220 هکتار اراضی کشت گندم این شرکت با استفاده از سیستم تحت فشار بارانی، گفت: حدود 100 باقیمانده هکتار به روش نشتی آبیاری می شود.

قناد طوسی ادامه داد: کاشت به موقع محصول، استفاده از سیستم کوددهی محلول و همچنین صرفه جویی در مصرف آب و نهاده های کشاورزی، بخشی از مزایای این روش آبیاری به شمار می رود.

وی کارخانه آرد قدس رضوی را اولویت نخست توزیع و فروش این محصول دانست و افزود: علاوه براین، بخشی از بذر تولید شده با طبقه مادری و گواهی شده توسط شرکت به مراکز خدمات حمایتی کشاورزی جهاد استان خراسان رضوی تحویل داده می شود.

قناد طوسی درباره اقدامات صورت گرفته برای افزایش تولید، گفت: بدین منظور، فعالیت هایی نظیر استفاده از ارقام مناسب با شرایط آب و هوایی منطقه، کاشت به موقع، توجه به زمان کاشت هر رقم، مبارزه با علف های هرز و ... انجام شده است.

سرپرست شرکت کشاورزی رضوی ادامه داد: کشت گندم امسال در مهر ماه انجام می شود که بررسی تغییر ارقام کاشت صورت گرفته یکی از اولویت های کاری شرکت خواهد بود.

91-95

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد