جزئیات خبر

اختصاص 35 درصد مزارع ذرت کشاورزی رضوی به سیستم آبیاری تیپ

1395/4/27
اختصاص 35 درصد مزارع ذرت کشاورزی رضوی به سیستم آبیاری تیپ

سرپرست شرکت کشاورزی رضوی از اختصاص حدود 35 درصد از اراضی ذرت این شرکت به سیستم آبیاری تحت فشار خبر داد.

محمدباقر قناد طوسی در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: طی سال 1395، حدود 120 هکتار به کشت ذرت علوفه ای در مزارع اختصاص داده شده است که از آن میان، 40 هکتار با استفاده از آبیاری قطره ای(تیپ) و 80 هکتار نیز به روش نشتی آبیاری می شود.

وی درباره نوع بذر استفاده شده، گفت: در مزارع ذرت امسال، ارقام متوسط با دوره رشد 3 ماهه همچون سینگل کراس 704 و ماکسیما کشت شده است.

قناد طوسی ادامه داد: ذرت، از جمله گیاهان علوفه ای است که سازگاری بالا و ارزش غـذایی فـراوان، آن را جزء مهم ترین گیاهان زراعی علوفه ای قرار داده است.

وی اضافه کرد: دوره رسیدگی کوتاه، عملکـرد بـالا و ارزش غذایی مطلوب در مقایسه با سایر گیاهان علوفه ای، باعث شده این محصول بعد از گندم و جو، به عنوان یکی از مهم ترین محصـولات زراعـی با ارزش غذایی برای تغذیه و مصرف در صنعت دامپروری شناخته شود.

قناد طوسی، بالا بودن عملکرد مزارع ذرت شرکت کشاورزی رضوی در مقایسه با شهرستان تربت حیدریه را، به عنوان یکی از موفقیت های این شرکت در این زمینه دانست.

وی ادامه داد: این شرکت، ذرت علوفه ای را هرساله به عنوان کشت دوم بعد از کاشت گندم و جو، کشت می کند.

قناد طوسی ادامه داد: عملیات برداشت این محصول از اواخر شهریور ماه سال جاری آغاز می شود.

سرپرست شرکت کشاورزی رضوی، از ارسال ذرت های علوفه ای برداشت شده توسط این شرکت به موسسه دامپروری صنعتی آستان قدس رضوی و همچنین در صورت نیاز به واحدهای دامپروری بخش خصوصی در شهرستان خبر داد.

109-95            

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد