جزئیات خبر

اختصاص 100 هکتار از اراضی شرکت کشاورزی رضوی به محصولات جالیزی

1396/4/4
اختصاص 100 هکتار از اراضی شرکت کشاورزی رضوی به محصولات جالیزی

سرپرست شرکت کشاورزی رضوی از اختصاص 100 هکتار از اراضی این شرکت به کشت محصولات جالیزی خبر داد.
محمدباقر قنادطوسی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: طی سال جاری، محصول خربزه در سطح 30 هکتار و هندوانه در مساحت 70 هکتار کشت شده که سطح کشت هندوانه در مقایسه با سال گذشته، 20 درصد افزایش داشته است.
وی ادامه داد: در کشت این محصول از بذور اصلاح شده و استاندارد استفاده شده که از مشخصه و مزایای این بذور، خلوص بالای 99 درصد قوه نامیه و همچنین تولید بالای آن نسبت به بذور معمولی است.
قنادطوسی با بیان این که کشت خربزه به روش نرسرینگ (نشائی) انجام شده است، گفت: محصول هندوانه نیز به صورت بذری و به روش زیرپلاستیکی کشت شده است.
وی ادامه داد: آبیاری این اراضی به روش نشتی بوده و در کشت امسال از سیستم‌های آبیاری تحت فشار قطره‌ای به صورت محدود و آزمایشی استفاده شده است.
قنادطوسی، نیاز بازار و ارائه محصول نوبرانه را از جمله اهداف شرکت از کشت این محصولات عنوان کرد و افزود: علاوه بر این، می‌توان به اصلاح الگوی کشت، رسیدن به درآمد در کوتاه مدت و بازه زمانی کم تولید را اشاره کرد.
وی درباره زمان برداشت محصولات جالیزی شرکت کشاورزی رضوی گفت: زمان برداشت خربزه معمولا از نیمه دوم مرداد ماه و هندوانه اواخر خرداد و اوایل تیر ماه آغاز می‌شود.
سرپرست شرکت کشاورزی رضوی، دریافت نشان محصول سالم خربزه و همچنین افزایش عملکرد هندوانه از میانگین 25 تن در هکتار به 55 تن در هکتار را از جمله موفقیت‌های این شرکت طی سال گذشته دانست.
82-96

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد