جزئیات خبر

تولید پسته سالم توسط شرکت کشاورزی رضوی

1396/6/29
تولید پسته سالم توسط شرکت کشاورزی رضوی

سرپرست شرکت کشاورزی رضوی از تولید پسته سالم توسط این شرکت خبر داد.
محمدباقر قناد طوسی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: به این منظور، با استفاده از تجارب سال‌های گذشته و بهره‌گیری از نظرات مشاوران گیاه پزشکی، از سمپاشی بی‌مورد باغات پسته جلوگیری به عمل آمده است.
وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود، طی سال زراعی 96 – 95، حدود 35 تن پسته تر برداشت شود.
قناد طوسی اضافه کرد: طی سال گذشته نیز 28 تن پسته تر جمع‌آوری شده است.
وی زمان برداشت این محصول را نیمه دوم شهریور ماه جاری اعلام کرد و افزود: این برداشت به مدت 10 روز به طول می‌انجامد.
قناد طوسی ادامه داد: شرکت کشاورزی رضوی دارای حدود 110 هکتار باغ پسته در اراضی چاه‌های تپه ماهور مزرعه محمدآباد است که از این مقدار، 13 هکتار آن بارده می‌باشد.
وی درباره اقدامات صورت گرفته برای افزایش راندمان تولید این محصول گفت: استفاده از کودهای پوسیده دامی در باغات طی فصل زمستان، انجام عملیات داشت خاک ورزی به منظور بهسازی بستر خاک و استفاده از زباله بندهای باغی از جمله این موارد به شمار می‌رود.
قناد طوسی ادامه داد: مبارزه با علف‌های هرز، محلول‌پاشی باغات با کودهای ریزمغذی و مبارزه با آفات، بخشی دیگر از اقدامات صورت گرفته است.
وی با اشاره به برنامه‌های آتی شرکت کشاورزی رضوی در زمینه باغات پسته گفت: آبیاری حال حاضر این باغات، به صورت نشتی انجام می‌شود که در این راستا، اجرای طرح سیستم آبیاری تحت فشار قطره‌ای در سطح 107 هکتار از باغات را طی سال جاری در دستور کار داریم.
سرپرست شرکت کشاورزی رضوی درباره نحوه عرضه و فروش این محصول گفت: پسته‌های تولیدی توسط بخش خصوصی، به مصرف داخلی و یا صادرات اختصاص خواهد یافت.
243-96

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد