جزئیات خبر

بایدها و نبایدهای پیش روی صادرات محصولات نان رضوی

1395/12/14
بایدها و نبایدهای پیش روی صادرات محصولات نان رضوی

سرپرست شرکت نان قدس رضوی از باید ها و نباید های صادرات محصولات این شرکت و راهکارهای مشکلات پیش رو گفت.
محمد صادق مروارید در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی درباره مهم ترین چالش هایی که شرکت نان رضوی در زمینه صادرات با آن روبرو است، گفت: نبود سیستم به روز در زمینه بازاریابی صادراتی، عدم رقابت پذیری قیمت محصولات صادراتی، عدم ثبات قیمت ارز و نبود کیفیت رقابتی در بازارهای جهانی، از جمله این مشکلات به شمار می رود.
وی ادامه داد: علاوه بر این، می توان به بالا بودن هزینه حمل کالا در مقایسه با قیمت محصولات، نداشتن پایگاه ها و دفاتر رسمی ویژه شرکت نان قدس رضوی در کشورهای هدف اشاره کرد.
مروارید با اشاره به بی ثباتی قیمت مواد اولیه در کشور گفت: این امر خود باعث عدم پایداری قیمت تمام شده محصول در مقایسه با شرایط نسبتا ثابت موجود در سایر کشورها می شود.
وی ادامه داد: افزایش حقوق و عوارض گمرکی در بازارهای هدف نیز یکی دیگر از چالش های صادراتی محصولات غذایی به حساب می آید.
مروارید، بومی کردن تولیدات مرتبط در بازار اصلی صادرات این شرکت به ویژه کشور افغانستان را از جمله راهکارهایی عنوان کرد که صادرات محصولات نان رضوی را تسهیل می کند.
وی اخذ گواهینامه های بین المللی را لازمه دستیابی به کیفیت و استانداردهای جهانی دانست و افزود: بهره مندی از مشاوران خارجی نیز در این راستا نقش به سزایی خواهد داشت.
سرپرست شرکت نان قدس رضوی ادامه داد: علاوه بر این، می توان با خرید محصولات به روز دنیا با هدف انجام مهندسی معکوس، به کیفیت جهانی محصولات نزدیک تر شد.
مروارید اضافه کرد: ضمن این که استفاده از نمونه مواد اولیه جدید ارائه شده در دنیا نیز به تحقق این مهم کمک شایانی می کند.
405-95

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد