جزئیات خبر

با باز شدن تونل 3، تراژدی ساخت راه آهن در منطقه رودبار پایین یافت

1394/5/25
با باز شدن تونل 3، تراژدی ساخت راه آهن در منطقه رودبار پایین یافت

مهندس «علی استیری»، در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی با بیان این که 100 درصد حفاری تونل ها تمام شده است، اظهار کرد: از جمله پروژه های شاخص خارج از استان شرکت می توان به پروژه قطعه 4 الف راه آهن قزوین – رشت – انزلی به طول 14 کیلومتر اشاره کرد که شامل 8 دستگاه تونل به طول حدود 4 کیلومتر و سه دستگاه پل خاص بر روی روخانه سپید رود است.

وی ادامه داد: حفاری تونل ها با استفاده از روش های پیشرفته و متنوع ژئو تکنیکی صورت گرفته است.

استیری میزان پیشرفت فیزیکی پروژه قطعه 4 الف راه آهن قزوین – رشت – انزلی توسط این شرکت را 94 درصد عنون کرد.

وی با اشاره به وجود بزرگ ترین گسل خاورمیانه در این منطقه و زلزله‌های قبلی رودبار که ناشی از وجود این گسل است، خاطرنشان کرد: این پروژه یکی از نامناسب‌ترین پروژه ها از نظر ژئوتکنیکی و جنس زمین‌شناسی‌ به شمار می رود.

استیری ادامه داد: تا کنون هیچ گونه فعالیت حفاری برای عبور راه، راه آهن و آزاد راه در این منطقه انجام نشده و شرکت مسکن و عمران قدس رضوی نخستین پیمانکاری است که علی رغم مشکلات موجود زمین شناسی در این منطقه اقدام به حفاری تونل کرده است.

وی ادامه داد: با توجه به استقرر خانه های روستاییان در سرباره تونل 3 این محور و علی رغم مشکلات جنس زمین، شرکت مسکن و عمران حفاری این تونل را که مشکل ترین بخش مسیر می باشد، با موفقیت انجام داده است.

معاون عمران شرکت مسکن و عمران قدس رضوی هدف از اجرای این پروژه را مسئله ترانزیت کالا از بندر انزلی به تهران و تمام نقاط کشور عنوان کرد و گفت: مبلغ قرارداد این پروژه 450 میلیارد ریال است.

168-94

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد