جزئیات خبر
معاون عمران شرکت مسکن و عمران قدس رضوی:
قطعه 5 محور مشهد – سرخس 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

1394/5/29
قطعه 5 محور مشهد – سرخس 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

معاون عمران شرکت مسکن و عمران قدس رضوی گفت: هم اکنون قطعه 5 محور مشهد – سرخس از 75 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

مهندس «علی استیری»، در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی اظهار کرد: به دلیل وجود منطقه ویژه اقتصادی و پایانه مرزی سرخس در شمال غرب مشهد که از جمله پایانه های فعال کشور به شمار می رود، به عنوان یکی از مهم ترین مبادی ترانزیتی کالا در ایران، ایجاد یک راه ترانزیتی استاندارد از مشهد به سرخس اهمیت ویژه ای دارد.

وی با بیان این که عملیات اجرایی محور مشهد - سرخس شامل 5 قطعه است، خاطرنشان کرد: این محور از مشهد آغاز می شود و تا شهر سرخس ادامه می یابد.

استیری ادامه داد: بدین ترتیب، قطعه 5 محور مشهد - سرخس به طول 33 کیلومتر از ابتدای شهر سرخس شروع شده و تا روستای گنبدلی به اتمام می رسد.

وی اضافه کرد: این پروژه دارای 2 باند رفت و برگشت هریک به عرض 11 متر است.

استیری با اظهار این که در صدد هستیم در هفته دولت 9 کیلومتر از قطعه 5 محور مشهد - سرخس به بهره برداری برسد، بیان کرد: سال گذشته نیز حدود 14 کیلومتر قطعه پنجم مورد بهره برداری و تحویل موقت قرار گرفته است.

معاون عمران شرکت مسکن و عمران قدس رضوی مبلغ قرارداد قطعه 5 محور مشهد – سرخس را 103 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: قطعه پنجم این محور در اوایل سال 1389 توسط شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و از طریق مناقصه به شرکت مسکن و عمران قدس رضوی واگذار شد.

190-94

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد